Igrzyska Paralimpijskie Paryż 2024. Drugi medal Partyki. Australijka zbyt mocna w finale

Natalia Partyka sięgnęła po srebrny medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu. W finale singla w tenisie stołowym w klasie 10 Polka uległa Australijce Qian Yang 0:3. W Paryżu już po raz drugi stanęła na podium; wcześniej z Karoliną Pęk zajęła trzecie miejsce w deblu (WD20).

2024-09-04, 15:30

Natalia Partyka zdobyła srebro igrzysk paralimpijskich w Paryżu. Foto: paralympic.org

35-letnia Partyka uległa o siedem lat od niej młodszej Australijce Qian Yang 0:3 (6:11, 9:11, 10:12).

- Każdemu taka sytuacja może się zdarzyć. Dziś to ja miałam słabszy dzień. Srebrny medal też daje mi satysfakcję. Wielu marzy aby znaleźć się w takiej sytuacji - powiedziała 35-letnia Polka.

Stan paralimpijskiej rywalizacji obu zawodniczek jest remisowy 2:2. Partyka pokonała młodszą od niej o siedem lat australijską tenisistkę pochodzenia chińskiego w czasie igrzysk paralimpijskich w Londynie w 2012 roku i cztery lata później w Rio de Janeiro. Uległa jej w meczu o brązowy medal w Tokio 2021 roku i w spotkaniu o złoto w Paryżu.

To 12. medal Partyki w dotychczasowych startach w igrzyskach paralimpijskich. W bogatej kolekcji ma sześć złotych (Ateny, Pekin, Londyn, Rio de Janeiro - dwa, Tokio), trzy srebrne (Ateny, Pekin, Paryż) oraz trzy brązowe (Londyn, Tokio, Paryż).

Reprezentanci Polski mają na razie w paryskim dorobku 12 medali: trzy złote, cztery srebrne oraz pięć brązowych.

Igrzyska w stolicy Francji potrwają do 8 września.

Opisując przebieg decydującego pojedynku Partyka zaznacza, że w środę było ją stać wyłącznie na srebro (IAR) 0:42