Liga Narodów. Niemcy nie dali szans Węgrom. Strzelecki popis w Duesseldorfie

Reprezentacja Niemiec świetnie zaczęła zmagania w piłkarskiej Lidze Narodów. Podopieczni Juliana Nagelsmanna wygrali w Duesseldorfie aż 5:0 z Węgrami.

2024-09-07, 22:58

Niemieccy piłkarze nie dali szans Węgrom. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Dla naszych zachodnich sąsiadów był to pierwszy mecz od odpadnięcia w ćwierćfinale Euro 2024, którego byli gospodarzami. Trener Niemców Julian Nagelsmann stanął przed zadaniem zastąpienia piłkarzy, którzy w ostatnich latach stanowili o sile "Die Mannschaft".

Brak gwiazd nie przeszkodził

Piłkarską karierę zakończył wszak Toni Kroos, a z gry w reprezentacji Niemiec zrezygnowali Manuel Neuer, Thomas Muellerr i Ilkay Guendogan. Szybko okazało się jednak, że ich brak nie przeszkodzi Niemcom w zwycięstwie.

Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, a wynik mówi wiele o przebiegu wydarzeń na murawie. Pierwszy gol padł w 21. minucie, gdy kapitalną akcję wykończył Niclas Fuellkrug, któremu asystował Jamal Musiala.

Przed przerwą Niemcy nie podwyższyli wyniku choć dwie świetne szanse miał Kai Havertz. Piłkarz Arsenalu najpierw trafił jednak w poprzeczkę, a w końcówce pierwszej połowy przegrał pojedynek z bramkarzem Peterem Gulacsim.

Koncert Jamala Musiali

Na strzelecki festiwal Niemców trzeba było poczekać do drugiej części gry. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Musiala. Pomocnik Bayernu Monachium przeprowadził kapitalną indywidualną akcję, po której nie dał szans Gulacsiemu.

Już osiem minut później było 3:0. Tym razem w rolach głównych wystąpili dwaj najbardziej utalentowani niemieccy piłkarze. Skutecznym strzałem po ziemi popisał się Florian Witz, któremu podawał grający doskonałe spotkanie Musiala.

Gola zdobył też rezerwowy Aleksandar Pavlović, który w 78. minucie na wślizgu wykończył akcję Niemców. Akcję, którą znowu wykreował Musiala. Madziarzy byli bezradni, a ostatnią bramkę stracili z rzutu karnego, który skutecznie wyegzekwował Havertz.

Jeszcze więcej goli kibice zobaczyli w drugim meczu grupy C dywizji A. Holendrzy pokonali bowiem Bośnię i Hercegowinę aż 5:2.

Niemcy - Węgry 5:0 (1:0).

Bramki: Niclas Fuellkrug (27), Jamal Musiala (58), Florian Wirtz (66), Aleksandar Pavlović (77), Kai Havertz (81-karny).

Sędzia: Clement Turpin (Francja).