Liga Narodów. Chorwacja - Polska. Biało-Czerwoni przegrali w Osijeku. Gol legendy zadecydował

Reprezentacja Polski przegrała w Osijeku z Chorwacją 0:1 w swoim drugim meczu w obecnej edycji piłkarskiej Ligi Narodów. Jedynego gola zdobył słynny Luka Modrić, który wykorzystał rzut wolny.

2024-09-08, 22:42

Luka Modrić i Piotr Zieliński . Foto: PAP/Piotr Nowak

Biało-Czerwoni nie zachwycili w Osijeku i ponieśli zasłużoną porażkę. Mieli jednak kilka sytuacji, by wyrównać stan meczu.

Gospodarze przeważali od początku spotkania, ale wcale nie tworzyli sobie wielu groźnych sytuacji. W pierwszej połowie byli groźniejsi, jednak ich napastnik Igor Matanović nie grzeszył skutecznością.

I tak jednak "Vatreni" byli o wiele groźniejsi od podopiecznych Michała Probierza, którzy w pierwszej połowie nie oddali celnego uderzenia.

W drugiej części gry Biało-Czerwoni byli nieco groźniejsi, ale to rywale trafili do siatki. W 52. minucie cudownym strzałem z rzutu wolnego popisał się Luka Modrić. Pomocnik Realu Madryt na dzień przed 39. urodzinami udowodnił, dlaczego jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy XXI wieku.

Podopieczni Zlatko Dalicia przeważali, lecz nasi reprezentanci też mogli trafić do siatki. Najlepsza okazja na wyrównanie to strzał Roberta Lewandowskiego w poprzeczkę.

Niestety, wyrównać się nie udało. W polskiej drużynie na wyróżnienie zasłużył jedynie Nicola Zalewski, który po raz kolejny pokazał chęć do ofensywnej gry i dryblingu. Raz nawet zmusił do interwencji bramkarza Dominika Livakovicia.

Zawiódł z kolei debiutant Mateusz Bogusz, który na tle chorwackich obrońców był tłem.

Pozostaje nadzieja, że w październikowych meczach Ligi Narodów Biało-Czerwoni zagrają lepiej niż w niedzielnym starciu w Osijeku.

Chorwacja - Polska 1:0 (0:0)

Gol: 1:0 - Modrić (52.)

Żółta kartka: Chorwacja - Mateo Kovacić, Marko Pjaca, Petar Sucić, Ante Budimir, Luka Sucić; Polska - Jan Bednarek.

Chorwacja: Dominik Livaković - Josip Sutalo, Duje Caleta-Car, Josko Gvardiol - Marko Pjaca, Mateo Kovacić (79, Mario Pasalić), Luka Modrić, Borna Sosa (90.+2, Ivan Perisić) - Petar Sucić (46, Luka Sucić), Igor Matanović (69, Ante Budimir), Bruno Petković (69, Andrej Kramarić).

Polska: Łukasz Skorupski - Sebastian Walukiewicz, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz - Jakub Kamiński (82, Przemysław Frankowski), Kacper Urbański (62, Jakub Moder), Piotr Zieliński (62, Bartosz Slisz), Sebastian Szymański (86, Jakub Piotrowski), Nicola Zalewski - Mateusz Bogusz (62, Karol Świderski), Robert Lewandowski.

Sędzia: Francois Letexier (Francja).