PlusLiga. Pechowy debiut Bartosza Kurka w barwach Zaksy. Porażka i kontuzja

PGE Projekt Warszawa pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:23, 25:19) w meczu 1. kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki.  Nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał atakujący stołecznej drużyny Bartłomiej Bołądź. Spotkanie zostanie jednak zapamiętane z powodu urazu Bartosza Kurka, debiutującego w barwach nowego zespołu.

2024-09-14, 19:40

Bartosz Kurek. Foto: Redakcja Sportowa PR / G. Nowaczyk / d / ma / gn

W pierwszym secie tego meczu kontuzji oka doznał atakujący ZAKSY i kapitan reprezentacji Polski Bartosz Kurek. Po meczu o Kurku mówił przyjmujący Projektu Artur Szalpuk. To po jego ataku rywal opuścił boisko z opuchniętym okiem.

- Mam nadzieję, że nic poważnego mu nie dolega, życzę mu dużo zdrowia. Pierwszy raz widziałem, żeby ktoś doznał kontuzji przez piłkę, w dodatku po moim ataku. Mecz był taki, jakiego się spodziewaliśmy, Kędzierzyn grał bardzo dobrze w ataku. Myślę, że wciąż mamy rezerwy, ale nawet gdy nie gramy najlepiej, potrafimy przechylić losy seta w końcówkach - tłumaczy.

Cały mecz podsumowuje przyjmujący ZAKSY Rafał Szymura. - Długo czekałem na początek sezonu, to zupełnie inne emocje niż w sparingach. Szkoda, że przegraliśmy i straciliśmy Bartka. To wygląda poważnie. Mam nadzieję, że szybko do nas wróci, bo jest ważną postacią - podkreśla.

PGE Projekt Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

PGE Projekt Warszawa: Bartłomiej Bołądź, Jan Firlej, Jakub Kochanowski, Jurij Semeniuk, Artur Szalpuk, Kevin Tillie - Damian Wojtaszek (libero) - Tobias Brand, Michał Kozłowski, Linus Weber, Andrzej Wrona.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Daniel Chitigoi, Marcin Janusz, Bartosz Kurek, Mateusz Poręba, Rafał Szymura, Karol Urbanowicz - Eric Shoji (libero) - Igor Grobelny, Kajetan Kubicki, Mateusz Rećko

Artur Szalpuk o kontuzji Bartosza Kurka 0:35