Dłuższa przerwa Bartosza Kurka. Uraz oka wyłączył go z gry

Siatkarz Zaksy Kędzierzyn-Koźle i reprezentacji Polski Bartosz Kurek, który w sobotnim spotkaniu ekstraklasy w Warszawie z PGE Projektem (0:3) doznał urazu oka, w najbliższym czasie nie będzie trenować i występować w meczach ligowych. Nie wiadomo, jak długo będzie dochodzić do zdrowia.

2024-09-15, 16:16

Bartosz Kurek. Foto: Yasar Yilmaz/East News

"W ciągu najbliższych dni kapitan naszego zespołu będzie pod stałą kontrolą okulistyczną, co będzie skutkowało przerwą w treningach" - poinformowano w komunikacie klubu z Kędzierzyn-Koźla.

Atakujący reprezentacji Polski w pechowy sposób odniósł uraz w pierwszym secie pojedynku w stolicy. Po jednym z ataków rywali piłka tak odbiła się od libero Zaksy Erika Shojiego, że trafiła Kurka w oko. Ten nie mógł kontynuować gry. Po tym, jak przez chwilę leżał na parkiecie, poprosił o zmianę, po czym poszedł do szatni i następnie udał się do szpitala na badania.

Kędzierzynianie przegrali z Projektem 0:3, zaś najbliższy mecz ligowy mają rozegrać w piątek we własnej hali. Wówczas rywalem będzie Steam Hemarpol Norwid Częstochowa.