Ranking WTA. Historyczny sukces Magdaleny Fręch. Tak wysoko Polka jeszcze nie była

Magdalena Fręch, która wygrała turniej w meksykańskiej Guadalajarze, awansowała na najwyższą w karierze 32. pozycję w rankingu WTA. W zestawieniu prowadzi Iga Świątek, a druga jest Aryna Sabalenka.

2024-09-16, 09:55

Magdalena Fręch zwyciężyła w turnieju WTA 500 w Guadalajarze. Foto: PAP/EPA/Francisco Guasco

W czołówce rankingu nie doszło do zmian, bo najlepsze zawodniczki odpoczywały po wielkoszlemowym US Open.

26-letnia Fręch minionej nocy odniosła największy sukces w karierze. W finale pokonała Australijkę Olivię Gadecki 7:6 (7-5), 6:4. W Guadalajarze zdobyła nie tylko najwyższą dotychczas premię 142 tys. dolarów, ale także zapewniła sobie awans z 43. na najwyższe w karierze 32. miejsce w rankingu WTA.

To życiowy sukces 26-letniej łodzianki, która została czwartą polską tenisistką mającą w dorobku zwycięstwo w imprezie z cyklu WTA Tour.

Liderka światowego rankingu Iga Świątek wygrała 22 turnieje WTA, w tym pięć wielkoszlemowych, Agnieszka Radwańska, która zakończyła już karierę - 20, a Magda Linette - trzy.

Magda Linette spadła z 41. na 43. miejsce.

Świątek prowadzi także w rankingu WTA Race, który wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju WTA Finals, jednak po zwycięstwie w Nowym Jorku znacznie zbliżyła się do niej Sabalenka. Tylko te dwie tenisistki są pewnie występu w mastersie, który po raz pierwszy odbędzie się w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.