Liga Mistrzów. Bayer gromi w Rotterdamie! "Aptekarze" nie dali szans Feyenoordowi

Bayer Leverkusen rozbił na wyjeździe 4:0 Feyenoord Rotterdam. Swój czwartkowy mecz w Lidze Mistrzów wygrała także Benfica Lizbona - "Orły" w Belgradzie pokonały Crveną Zvezdę 2:1.

2024-09-19, 20:38

Mecz Feyenoord Rotterdam - Bayer Leverkusen. Foto: JOHN THYS/AFP/East News

"Aptekarze" błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w 5. minucie po przechwycie Andricha w środku pola piłka trafiła do Wirtza, który płaskim strzałem ze skraju pola karnego zaskoczył Wellenreuthera.

Po chwili gola zdobył Feyeenord - po centrze Timbera z rzutu rożnego Zerrouki najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu bramkowym, jednak bramka została anulowna z powodu spalonego. Kolejne słowo należało jednak do "Aptekarzy" - w 30. minucie Frimpong nieco przypadkowo odegrał do Grimaldo, a ten zamknął akcję przy dalszym słupku, z bliska podwyższając na 0:2.

Po chwili było już 0:3 - w szybkiej kontrze prawą flanką pomknął Frimpong, który precyzyjnie dośrodkował do Wirtza, a ten strzałem z powietrza skompletował dublet. Tuż przed przerwą było już 0:4 - po główce Tapsoby niefortunnie interweniował Wellenreuther, pakując futbolówkę do swojej bramki.

Po przerwie Niemcy wciąż dominowali, ale do siatki trafili gospodarze - w 72. minucie gola strzelił Ueda, jednak jego bramka została anulowana - Japończyk był na ofsajdzie. Ostatecznie trzy punkty zgarnął Bayer.

Wygrała także Benfica. Portugalczycy pokonali na wyjeździe Crveną Zvezdę Belgrad 2:1. Trzy punkty swoimi golami w pierwszej połowie zapewnili im Turcy: Akturkoglu i Kokcu. W 86. minucie hnorowe trafienie dla Serbów zanotował Milson.

W serii meczów o godz. 21 Atalanta podejmie w Bergamo Arsenal Jakuba Kiwiora, Atletico Madryt zmierzy się z RB Lipsk, Stade Brestois ze Sturmem Graz, a AS Monaco z FC Barceloną Roberta Lewandowskiego.