Ekstraklasa. Widzew - Piast. Łodzianie z ważną wygraną. Podium jest o krok

Widzewa Łódź pokonał Piasta Gliwice 1:0 i znalazł się o krok od ligowego podium, wyprzedzając gliwiczan w tabeli. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył niezawodny w tym sezonie Imad Rondić.

2024-09-21, 20:07

Widzew Łódź wrócił za zwycięską ścieżkę, pokonując Piasta Gliwice. Foto: PAP/Marian Zubrzycki

Ekstraklasa. Widzew - Piast. Świetna forma Rondicia trwa

Mecz w Łodzi zaczął się spokojnie, ale z czasem coraz groźniejsi byli piłkarze Widzewa. Niebezpiecznie pod bramką Piasta zrobiło się w 9. minucie po pressingu Bośniaka Imada Rondicia, po którym piłkę mógł stracić bramkarz Piasta. Później groźnie uderzał z powietrza Słowak Samuel Kozlovsky, ale dobrze interweniował jego rodak Frantisek Plach. W 12. minucie bramkarz drużyny gości odbił też strzał zza pola karnego Kamila Cybulskiego, ale piłkę dobił do bramki Rondić. Początkowo arbiter uznał, że napastnik Widzewa był na pozycji spalonej, lecz po wideoweryfikacji bramka dla Widzewa została uznana.

Po objęciu prowadzenia przez gospodarzy mecz znów toczył się w spokojnym tempie. Widzew kontrolował jego przebieg, a piłkarze Piasta rzadko zagrażali bramce łodzian. Dopiero w 28. minucie po długim zagraniu sam na sam z bramkarzem wychodził Maciej Rosołek, ale z napastnikiem gości poradzili sobie obrońcy. Później w dobrej okazji po podaniu Jakuba Czerwińskiego znalazł się też Jorge Felix, ale Hiszpan uderzył nad bramką. Po stronie Widzewa przed przerwą groźnie z ostrego kąta uderzał też Niemiec Sebastian Kerk, a strzał Rondica minął słupek bramki Piasta.

Druga połowa zaczęła się od nieuznanej bramki Rosołka, a po chwili szansę na podwyższenie prowadzenia gospodarzy zmarnował Hilary Gong. Później znów na boisku nie działo się za wiele. Nadal inicjatywa należała do drużyny trenera Daniela Myśliwca. Z dalszej odległości dwukrotnie niecelnie uderzał Hiszpan Fran Alvarez, a szybkiego ataku nie wykończył Bośniak Said Hamulić.

Dopiero w końcówce odważnie ruszyli goście, ale przy strzałach Arkadiusza Pyrki i Fabiana Piaseckiego bardzo dobrze interweniował Rafał Gikiewicz.

Widzew Łódź – Piast Gliwice 1:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Imad Rondić (12).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Sebastian Kerk, Hilary Gong. Piast Gliwice: Tihomir Kostadinov.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów: 16 922.

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Marcel Krajewski, Mateusz Żyro, Juan Ibiza (75. Kreshnik Hajrizi), Samuel Kozlovsky - Fran Alvarez, Juljan Shehu, Sebastian Kerk (72. Antoni Klimek) - Hilary Gong (63. Jakub Sypek), Imad Rondić (72. Said Hamulić), Kamil Cybulski (63. Jakub Łukowski).

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Igor Drapiński (74. Tomasz Mokwa) - Damian Kądzior (60. Miłosz Szczepański), Patryk Dziczek (83. Andreas Katsantonis), Michał Chrapek (60. Fabian Piasecki), Grzegorz Tomasiewicz, Jorge Felix - Maciej Rosołek (74. Tihomir Kostadinov).