Bundesliga. Bayer znów grał do końca. Szalona końcówka "Aptekarzy"

Piłkarze Bayeru Leverkusen pokonali u siebie VfL Wolfsburg 4:3 w meczu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi. Broniący tytułu "Aptekarze" zwycięską bramkę zdobyli w doliczonym przez sędziego czasie gry. Na listę strzelców wpisał się Victor Boniface.

2024-09-22, 18:24

Victor Boniface dał Bayerowi wygraną nad VFL Wolfsburg. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Zwycięstwa po golach w ostatnich minutach stały się znakiem rozpoznawczym Bayeru w poprzednim sezonie. W obecnych rozgrywkach również w 1. kolejce zespół z Leverkusen wygraną 3:2 na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach zapewnił sobie w doliczonym przez sędziego czasie gry.

W niedzielę aż pięć bramek padłu już w pierwszej połowie. Wolfsburg objął prowadzenie w piątej minucie po samobójczym golu Nordiego Mukiele. Gospodarze odpowiedzieli bramkami Floriana Wirtza w 14. i Jonathana Taha w 32., ale później dla "Wilków" trafili Sebastiaan Bornauw i Mattias Svanberg.

Bayer wyrównał w 49. minucie za sprawą Piero Hincapiego, a ze zwycięskim golem czekał niemal do ostatniej chwili. Zdobył go Victor Boniface.

W tabeli prowadzi Bayern Monachium, który jako jedyny odniósł cztery zwycięstwa. W sobotę Bawarczycy rozbili na wyjeździe Werder Brema 5:0 i mogą się pochwalić imponującym bilansem bramek 16-3.

Bayer jest drugi z trzema punktami straty. Trzy punkty mniej od lidera zgromadziły też Freiburg i Eintracht Frankfurt.