Ekstraklasa. Cracovia ratuje remis. "Pasy" spadają z podium

Cracovia zremisowała 1:1 ze Stalą Mielec w jedynym poniedziałkowym meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. "Pasy" straciły miejsce na podium na rzecz Rakowa Częstochowa.

2024-09-30, 20:54

Mecz Cracovia - Stal Mielec. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

"Pasy" rozpoczęły spotkanie od groźnego ataku i strzału głową Ghity. Na posterunku był jednak Mądrzyk, który pewnie złapał piłkę. Po chwili Stal odpowiedziała akcją Krykuna, który jednak nie potrafił wyciągnąć niczego konstruktywnego z efektownego rajdu lewym skrzydłem.

Cracovia po raz kolejny miała szansę na otwarcie wyniku w 11. minucie, kiedy Biedrzycki uderzył ze skraju pola karnego, jednak strzelił zbyt lekko, a w dodatku trafił wprost w Mądrzyka.

Po ciekawym i otwartym początku meczu, kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu ciekawych wydarzeń. Dłużej przy piłce utrzymywała się Stal, ale mielczanie nie potrafili zagrozić bramce Ravasa. Wystarczył jednak jeden strzał z dystansu i podopieczni trenera Niedźwiedzia objęli prowadzenie. Guillaumier dopadł do wybitej przez Gika przed pole karne piłki i potężnym uderzeniem dał w 30. minucie powód do radości kibicom gości.

Krakowianie próbowali odpowiedzieć, ale Stal skutecznie wybijała ich z uderzenia i już w pierwszej połowie umiejętnie "kradła" czas. Do przerwy goście prowadzili więc 1:0.

Po zmianie stron "Pasy" wciąż nie potrafiły dobrać się do skóry gościom, którzy przejęli inicjatywę. W 49. minucie z dystansu huknął Tkacz, ale Ravas bez trudu obronił jego strzał.

Cracovia nacierała, aż w końcu udało jej się sforsofać defensywę Stali. Spory w tym udział mieli sami mielczanie. W 85. minucie Jugas przewrócił się w polu karnym po kontakcie z nogą Sengera, a sędzia wskazał na "wapno", dodatkowo "wlepiając" Niemcowi czerwoną kartkę. Do piłki podszedł Kallman i wyrównał stan rywalizacji.

"Pasy" miały znakomitą okazję w doliczonym czasie gry, ale dwa uderzenia z bliska w kapitalnym stylu obronił Mądrzyk. Ostatecznie w Krakowie padł remis.

Podopieczni trenera Kroczka mają na koncie 20 punktów i zajmują 4. miejsce w tabeli ekstrklasy. Stal zgromadziła 8 "oczek" i jest 17.

Cracovia Kraków – Stal Mielec 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Matthew Guillaumier (30), 1:1 Benjamin Kallman (86-karny).

Żółta kartka – Cracovia Kraków: Kamil Glik; Stal Mielec: Matthew Guillaumier, Marvin Senger, Robert Dadok, Jakub Mądrzyk.

Czerwona kartka za drugą żółtą – Stal Mielec: Marvin Senger (85).

Sędzia: Paweł Gryckiewicz (Toruń). Widzów: 8 873.

Cracovia: Henrich Ravas – Jakub Jugas, Kamil Glik, Virgil Ghita – Bartosz Biedrzycki (89. Mateusz Bochnak), Patryk Sokołowski (60. Jani Atanasov), Mikkel Maigaard, David Kristjan Olafsson (60. Patryk Janasik) - Ajdin Hasić, Mick van Buren (60. Michał Rakoczy), Benjamin Kallman.

Stal Mielec: Jakub Mądrzyk - Piotr Wlazło, Mateusz Matras, Marvin Senger - Robert Dadok (72. Alvis Jaunzems), Dawid Tkacz (90+1. Krzysztof Wołkowicz), Matthew Guillaumier, Krystian Getinger - Maciej Domański (90+1. Łukasz Wolsztyński), Ilja Szkurin (60. Ravve Assayag), Serhij Krykun (60. Fryderyk Gerbowski).