Liga Mistrzów. Robert Lewandowski jak Cristiano Ronaldo. Polak przeszedł do historii

Robert Lewandowski popisał się dubletem w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Young Boys Berno. Polak stał się drugim piłkarzem w historii rozgrywek, który zdobył ponad 50 bramek po ukończeniu 30. roku życia. Wcześniej dokonał tego tylko Cristiano Ronaldo.

2024-10-02, 09:13

Robert Lewandowski dołączył do Cristiano Ronaldo. Foto: PAP/EPA/ENRIC FONTCUBERTA

Lewandowski przeszedł do historii. Polak dołączył do Cristiano Ronaldo

Barcelona była zdecydowanym faworytem meczu z Young Boys - goście zajmują obecnie przedostatnie miejsce w szwajcarskiej ekstraklasie. Przebieg spotkania potwierdził te przewidywania.

36-letni Lewandowski najpierw trafił do siatki w ósmej minucie - z okoła metra do pustej bramki, zamykając akcję. Kolejne gole dla gospodarzy strzelili Raphinha (34.) oraz Inigo Martinez (37.), a na początku drugiej połowy - w 51. minucie - Polak podwyższył na 4:0 uderzeniem głową z bliska.

To pierwsze trafienia Lewandowskiego w obecnym sezonie elitarnych rozgrywek, a łącznie ma ich 96 w karierze. W klasyfikacji wszech czasów LM ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo - 140 goli oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu - 129. Obaj w tym sezonie dorobku nie poprawią, bowiem kariery kontynuują poza Europą.

Polski napastnik zapisał się w historii, na co zwrócił uwagę statystyczny portal "OptaJose". We wtorek Lewandowski przekroczył liczbę 50 goli w Lidze Mistrzów po ukończeniu 30. roku życia. Wcześniej dokonał tego tylko Ronaldo.

Doświadczony napastnik został zmieniony w 74. minucie. Wkrótce potem wynik na 5:0 ustalił samobójczym uderzeniem obrońca gości Mohamed Ali Camara.