Liga Mistrzów. Sparta zaskoczyła Stuttgart. Klęska Kamila Piątkowskiego

VfB Stuttart zremisował 1:1 ze Spartą Praga w meczu 2. kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów. Drugie zwycięstwo w swoim premierowym starcie w Champions League odnieśli natomiast piłkarze Stade Brestois, pokonując aż 4:0 Red Bull Salzburg z Kamilem Piątkowskim w składzie.

2024-10-01, 20:35

Mecz VfB Stuttgart - Sparta Praga. Foto: PAP/EPA/ANNA SZILAGYI

Wicemistrzowie Niemiec, którzy mimo porażki 1:3 z Realem Madryt w pierwszej kolejce pokazali się z dobrej strony, rozpoczęli spotkanie w wymarzony sposób - do centry Mittelstadta najwyżej wyskoczył Millot i już w 7. minucie dał ekipie "Die Schwaben" prowadzenie. Na trafienie Niemców błyskawicznie, bo już w 12. minucie mógł odpowiedzieć Vitik, ale jego główka zatrzymała się na słupku.

Prażanie dopięli swego w 33. minucie. Świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Fin Kairinen. Nuebel miał piłkę na rękawicy, jednak nie zdołał sparować precyzyjnego strzału 25-latka. Ekipa ze stolicy Czech do końca walczyła o trzy punkty, ale zarówno Sparcie, jak i Stuttgartowi brakowało precyzji pod bramką rywali.

Aż 0:4 przegrał z kolei Red Bull Salzburg ze Stade Brestois. Austriacy do siatki trafili w 11. minucie, ale gol Baidoo został anulowany z powodu spalonego. Bramka Simy z 24. minuty dla Brestu okazała się natomiast przepisowa i to Francuzi mogli cieszyć się z prowadzenia. Na 0:2 w 66. minucie podwyższył Camara, a chwilę później dublet skompletował Sima, pieczętując drugie zwycięstwo w debiutanckiej edycji Ligi Mistrzów ekipy z Bretanii. W 77. minucie drużynę "Byków" pognębił jeszcze Pereira Lage.

W serii meczów zaplanowanych na godz. 21 PSG zmierzy się z Arsenalem Jakuba Kiwiora, FC Barcelona Roberta Lewandowskiego z Young Boys Berno, Bayer Leverkusen z AC Milan, Borussia Dortmund z Celtikiem Glasgow, Inter Mediolan z Crveną Zvezdą Belgrad, PSV Eindhoven ze Sportingiem Lizbona, a Manchester City ze Slovanem Bratysława.