Liga Europy. Grad goli w meczu Porto - Man Utd. Goście kończyli w dziesięciu

Hitowy mecz 2. kolejki piłkarskiej Ligi Europy między FC Porto a Manchesterem United był pełen zwrotów akcji i ostatecznie zakończył się remisem 3:3.

2024-10-03, 23:30

Mecz FC Porto z Manchesterem United był niezwykle zacięty . Foto: PAP/EPA/MANUEL FERNANDO ARAUJO

Choć zarówno "Smoki", jak i "Czerwone Diabły" są wymieniane w gronie faworytów Ligi Europy, w 1. kolejce fazy ligowej obie ekipy zawiodły. FC Porto sensacyjnie uległo Bodoe/Glimt 2:3, a Manchester United tylko zremisował z Twente Enschede 1:1.

Zacięty mecz w Porto

Czwartkowy mecz był niezwykle zacięty, ale żadnej z drużyn nie udało się odnieść premierowego zwycięstwa. Początkowo wydawało się, iż sięgną po nie goście. Po 20 minutach podopieczni Erika ten Haga prowadzili 2:0 po bramkach Marcusa Rashforda i Rasmusa Hojlunda.

Niespełna kwadrans później gospodarze jednak wyrównali! Gole dla drużyny prowadzonej przez Vitora Bruno strzelili Pepe Galeno oraz Samuel Omorodion.

Ci dwaj piłkarze nie zamierzali się na tym zatrzymywać. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy przeprowadzili akcję, która dała "Smokom" prowadzenie. Pepe podawał, a do siatki trafił Omorodion.

Wydawało się, że FC Porto wygra czwartkowy hit, bo goście musieli grać w dziesięciu od 81. minuty, gdy czerwoną kartkę za zbyt ostry faul otrzymał Bruno Fernandes. To już drugi z rzędu mecz, po ligowym z Tottenhamem Hotspur, w którym portugalski pomocnik został usunięty z boiska

Ten Hag próbował ratować sytuację, wprowadzając na boisko... doświadczonych stoperów Harry'ego Maguire'a i Jonny'ego Evansa. Jak się okazało, pierwszy z nich zdobył w doliczonym czasie gry gola na wagę remisu!

Jakub Piotrowski nie strzelił karnego

Z polskiego punktu widzenia ważnym wydarzeniem wieczornych meczów był... zmarnowany rzut karny przez piłkarza Łudogorca Razgrad Jakuba Piotrowskiego w wyjazdowym meczu z Viktorią Pilzno, w którym ostatecznie nie padły gole.

Piotrowski stanął przed szansą na zdobycie gole w 52. minucie, ale jego uderzenie z 11 metrów obronił bramkarz gospodarzy Martin Jedlicka.

Mistrz Bułgarii wywalczył pierwszy punkt w fazie zasadniczej, gdyż przed tygodniem przegrał u siebie z innym czeskim zespołem - Slavią Praga 0:2.