Ewa Pajor z drugim w sezonie hat-trickiem. Barcelona gromi w derbach

Piłkarka Barcelony Ewa Pajor zdobyła trzy bramki i zaliczyła asystę w wygranych 7:1 derbach z Espanyolem w szóstej kolejce hiszpańskiej Liga F. To drugi w sezonie hat-trick reprezentantki Polski, która z dorobkiem dziewięciu goli jest najskuteczniejszą zawodniczką ligi.

2024-10-13, 20:13

Ewa Pajor znów błysnęła w barwach Barcelony. Foto: AFP7 vía Europa Press/Associated Press/East News

W środę piłkarki "Dumy Katalonii" przegrały 0:2 z Manchesterem City w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Trener kobiecej drużyny Barcelony Pere Romeu w niedzielę wprowadził kilka zmian w wyjściowym składzie.

Po pierwszej połowie Espanyol niespodziewanie prowadził po golu Simony Botero. Po przerwie na boisko weszły Pajor, Caroline Graham Hansen i Alexia Putellas - zdobywczyni Złotej Piłki za 2022 rok. Dokonane zmiany całkowicie odmieniły losy meczu.

Claudia Pina w 59. min posłała długie podanie z rzutu wolnego, a Pajor wyrównała głową na 1:1. Kolejne dwa gole strzeliła Putellas. Następnie piłkę w bramce umieściły Pina i Aitana Bonmati - laureatka Złotej Piłki w 2023 roku.

"Duma Katalonii" nie zadowoliła się wysokim prowadzeniem. W 85. min Pajor strzeliła drugiego gola po prostopadłym podaniu Putellas, a po chwili wykorzystała dośrodkowanie Graham Hansen i ustaliła wynik na 7:1. 27-latka została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

To drugi hat-trick Polki w tym sezonie. Wcześniej dokonała tej sztuki w wygranym 10:1 meczu z Granadą. Napastniczka zdobyła dziewięć bramek w sześciu ligowych meczach i podobnie jak Robert Lewandowski w męskich rozgrywkach przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej.

Barcelona z kompletem 18 punktów prowadzi w hiszpańskiej ekstraklasie. Real Madryt i Atletico Madryt mają po 15 pkt, lecz rozegrały jedno spotkanie mniej.

Już w środę piłkarki Blaugrany podejmną Hammarby Sztokholm w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń.