Liga Narodów. Anglia wraca na zwycięski szlak. Pewna wygrana "Trzech Lwów"

Anglicy pokonali Finów 3:1 na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach w czwartej kolejce Dywizji B piłkarskiej Ligi Narodów. Erik Janza z Górnika Zabrze asystował przy golu Jana Mlakara, a Słowenia wygrała na wyjeździe z Kazachstanem 1:0.

2024-10-13, 21:09

Piłkarze reprezentacji Anglii pokonali Finlandię 3:1 w spotkaniu Ligi Narodów. Foto: EPA/Kimmo Brandt

Angielscy piłkarze w czwartek przegrali na Wembley z Grecją 1:2, co bardzo rozczarowało kibiców. Dlatego "Synowie Albionu" za wszelką cenę chcieli zmazać plamę i wygrać z Finlandią.

W 18. minucie Angel Gomes dostrzegł Jacka Grealisha w polu karnym. Pomocnik Manchesteru City z bliska strzelił gola na 1:0. 20 minut póniej Finowie mogli wyrównać. Fredrik Jensen znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Deanem Hendersonem, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy Topi Keskinen zagrał do Jensena, który ponownie uderzył zbyt wysoko. W 74. min Trent Alexander-Arnold strzelił pięknego gola z rzutu wolnego. Gracz Liverpoolu uderzył piłkę ponad murem w lewy górny róg bramki. 10 minut później Ollie Watkins podał do Declana Rice'a, który zachował zachował zimną krew i podwyższył na 3:0.

Finowie w 87. min wykorzystali rzut rożny. Arttu Hoskonen wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową strzelił honorowego gola na 3:1.

W grupie 2 Dywizji B nadal prowadzi Grecja, która odniosła trzy zwycięstwa i wieczorem podejmie Irlandię. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do dywizji A, natomiast drużyny z drugich miejsc zagrają w barażach.

Wcześniej w Ałmatach Kazachstan mierzył się ze Słowenią. W pierwszej połowie nie padły bramki. W 55. min kluczową akcję przeprowadzili piłkarze gości. Erik Janza dostrzegł wbiegającego w pole karne Jana Mlakara. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Zwycięstwo Słoweńców mogło być bardziej okazałe, ale Benjamin Sesko w dogodnej sytuacji trafił w słupek.

W Dywizji C Armenia uległa 0:2 Macedonii Północnej, natomiast w Dywizji D Malta pokonała 1:0 Mołdawię, a Liechtenstein bezbramkowo zremisował z Gibralterem, choć mógł wygrać, ale Nicolas Hasler w doliczonym czasie nie wykorzystał rzutu karnego.

W niedzielę o 20.45 rozpoczną się mecze Grecja - Irlandia i Austria - Norwegia w Dywizji B oraz Wyspy Owcze - Łotwa w Dywizji C.