Serie A. Nicola Zalewski nie błysnął i został wygwizdany. "Pojawiła się rdza"

Nicola Zalewski po raz pierwszy w obecnym sezonie zagrał w niedzielę w wyjściowym składzie AS Romy, ale "Giallorossi" przegrali z Interem Mediolan 0:1 w meczu ósmej kolejki Serie A, a polski piłkarz popełnił błąd przy golu Lautaro Martineza. Nic dziwnego, że 22-latek nie zebrał dobrych ocen za swój występ.

2024-10-21, 09:49

Nicola Zalewski (z prawej) walczy o piłkę z obrońcą Interu Alessandro Bastonim. Foto: Rex Features/East News/Antonietta Baldassarre/Insidefot

Nicola Zalewski w ostatnich tygodniach przeżywał prawdziwy rollercoaster, jeśli chodzi o jego pozycję w AS Romie.

Polski piłkarz nie zmienił klubu, mimo poważnej oferty z Galatasaray Stambuł. Decyzja o pozostaniu w rzymskim klubie skutkowała odstawieniem od kadry drużyny "Giallorossich". Kontrakt Zalewskiego wygasa z końcem sezonu, więc klub nie widział go w swoich planach.

Nowy trener rzymian Ivan Jurić przywrócił jednak 22-latka do kadry, a tuż przed przerwą reprezentacyjną w reprezentant Polski rozegrał 70 minut przeciwko Monzy.

Nicola Zalewski zagrał, ale... to koniec pozytywów

W niedzielnym hicie ósmej kolejki Serie A reprezentant Polski po raz pierwszy w tym sezonie zagrał w wyjściowym składzie. Nicola Zalewski spędził na boisku 72 minuty, ale nie był to udany mecz w jego wykonaniu. AS Roma przegrała u siebie z Interem 0:1, a mediolańczycy jedynego gola zdobyli po godzinie gry.

Niestety, bramkowa akcja rozpoczęła się od błędu Zalewskiego, który stracił piłkę na połowie rywali na rzecz Davide Frattessiego. Reprezentant Włoch popędził na drugą stronę boiska, a w polu karnym formalności dopełnił gwiazdor "Nerazzurrich" Lautaro Martinez.

Polak od dłuższego czasu jest krytykowany przez fanów AS Romy, gdyż w klubie radzi sobie dużo słabiej niż w reprezentacji. Fakt, że rzymscy kibice wygwizdali go, gdy opuszczał murawę, nie był więc zaskakujący.

Gwizdy i niska ocena. "Popełnił błąd"

Uwagę na zachowanie fanów zwrócił największy włoski dziennik sportowy. "La Gazzetta dello Sport" wystawiła też Zalewskiemu notę "5" w dziesięciopunktowej skali.

"Wydawał się żywy i pełen energii, przynajmniej w pierwszej połowie. Jednak w drugiej odsłonie pojawiła się rdza i tracił swoje atuty. Popełnił decydujący błąd przy utracie bramki. Wygwizdany" - napisał mediolański dziennik.

Nota Zalewskiego była jedną z najniższych w Romie. "Piątkę" dostali także Manu Kone, Tommaso Baldanzi i Zeki Celik. Turek również był zamieszany w utratę bramki.

AS Roma zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 10 punktów. Prowadzi SSC Napoli, które uzbierało ich już 19. Inter jest drugi - 17 pkt.