Liga Konferencji. Backa Topola - Legia. Warszawianie nie dali rywalom szans. Pewny triumf w Serbii

Piłkarze Legii Warszawa odnieśli drugie zwycięstwo w Lidze Konferencji. "Stołeczni" wygrali na wyjeździe z serbską drużyną TSC Backa Topola 3:0. Ich przewaga od początku do końca nie podlegała dyskusji.

2024-10-24, 22:54

Piłkarze Legii Warszawa pewnie pokonali na wyjeździe Backą Topolę. Foto: PAP/Leszek Szymański
  • Legia rozpoczęła rywalizację w fazie ligowej od pokonania silnego Realu Betis
  • Warszawianie byli zdecydowanym faworytami meczu z dziewiątym aktualnie zespołem serbskiej ekstraklasy i nie zawiedli

Legioniści w pierwszej kolejce wygrali u siebie z Realem Betis 1:0. Teraz to podopieczni Goncalo Feio byli faworytami i w stu procentach wywiązali się ze swojej roli.

"Wojskowi" przeważali od początku meczu i już w jedenastej minucie trafili do bramki. Stało się to za sprawą Bartosza Kapustki. Reprezentant Polski skierował piłkę do siatki po dograniu Luquinhasa z lewej strony. Kapustka zachował się przytomnie po tym, jak próbujący wybić piłkę stoper gospodarzy Dusan Jovanović zagrał ją na tyle pechowo, że ta trafiła pod jego nogi.

Goście dominowali do końca pierwszej połowy i byli bliżej drugiego trafienia, niż Backa Topola wyrównania. Niewiele do szczęścia zabrakło Luquinhasowi, lecz Brazylijczyk nie trafił w bramkę.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a legioniści podwyższyli wynik już w 47. minucie! Dobrze zachował się Luquinhas, który dobił piłkę po zablokowanym strzale Marca Guala.

Decydujący cios Legia zadała kwadrans później, gdy do siatki trafił Kacper Chodyna, który wykończył akcję po podaniu od Rubena Vinagre.

Później goście mieli jeszcze kilka bramkowych okazji, ale wynik już się nie zmienił. Z kolei Backa Topola, która w tabeli serbskiej ligi zajmuje dopiero dziewiąte miejsce, długo nie mogła zagrozić bramce strzeżonej przez Kacpra Tobiasza.

Dopiero w końcówce szanse na honorowego gola mieli Aleksandar Cirković czy Ifet Dakovac, ale polski bramkarz spisał się bez zarzutu.

W efekcie Legia, podobnie jak Jagiellonia Białystok, jest jedną z dziewięciu drużyn, które wygrały oba dotychczasowe mecze w Lidze Konferencji. Warszawianie zajmują w tabeli trzecie, a białostoczanie - szóste miejsce. Prowadzi Chelsea przed Fiorentiną.

W trzeciej kolejce legioniści podejmą Dinamo Mińsk. Mecz odbędzie się 7 listopada.

TSC Backa Topola - Legia Warszawa 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Kaspustka (11), 0:2 Luquinhas (47), 0:3 Kacper Chodyna (62).

Żółte kartki: TSC Backa Topola - Milan Radin, Luka Capan, Mihajlo Banjac, Vukasin Krstić. Legia Warszawa - Bartosz Kapustka, Jan Ziółkowski, Kacper Chodyna.

Sędzia: Julian Weinberger (Austria).

Backa Topola: Veljko Ilić - Stefan Jovanović, Luka Capan, Dusan Stevanović, Vukasin Krstić - Aleksa Pejić (60, Ifet Dakovac), Milan Radin - Mihajlo Banjac (73, Bence Sos), Petar Stanić (87, Marko Lazović), Aleksandar Cirković (87, Ivan Milosavljević) - Milos Pantović (60, Sasa Jovanović).

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Paweł Wszołek, Radovan Pankov (46, Jan Ziółkowski), Steve Kapuadi, Ruben Vinagre - Rafał Augustyniak (68, Jurgen Celhaka), Bartosz Kapustka, Ryoya Morishita (80, Claude Goncalves) - Kacper Chodyna, Luquinhas (68, Migouel Alfarela) - Marc Gual (68, Tomas Pekhart).