Liga Konferencji. Afimico Pululu przerwał męczarnie Jagiellonii. Mistrz Polski z drugim zwycięstwem

Jagiellonia pokonała u siebie mołdawski Petrocub Hinesti 2:0 w meczu drugiej kolejki piłkarskiej Ligi Konferencji. Dubletem dla mistrzów Polski popisał się Afimico Pululu.

2024-10-24, 20:39

Afimico Pululu popisał się dubletem. Foto: PAP/Artur Reszko

Mistrzowie Polski spisują się ostatnio znakomicie. W ostatnich pięciu meczach w Ekstraklasie zanotowali cztery zwycięstwa oraz remis i zajmują trzecie miejsce w tabeli. W swoim pierwszym meczu LK Jagiellonia pokonała 2:1 FC Kopenhaga

Petrocub Hincesti to wprawdzie aktualny mistrz Mołdawii, lecz obecnie zajmuje w tamtejszej ekstraklasie czwartą lokatę. Skład drużyny tworzą w zdecydowanej większość krajowi piłkarze. Fazę grupową piłkarze z niewielkiego Hincesti zainaugurowali wręcz fatalnie - od wysokiej porażki u siebie 1:4 z cypryjskim Pafos FC.

Niemoc Imaza i spółki

Jagiellonia rozpoczęła spokojnie, jednak już w 9. minucie mogła wyjść na prowadzenie. Pululu opanował piłkę w polu karnym po długim zagraniu i próbował przelobować bramkarza, jednak nieznacznie się pomylił.

Dziesięć minut później Imaz otrzymał podanie od Romanczuka, po czym oddał strzał na bramkę, jednak dobrze interweniował golkiper gości.

Białostoczanie nie przestawali atakować, jednak bez rezultatu. Romanczuk powalczył o piłkę w polu karnym, ta trafiła do Pululu, który zgrał jądo Churlinova. Ten jednak strzelił obok bramki z idealnej pozycji.

Imaz miał jeszcze dwie dogodne szanse do zdobycia bramki. W 39. minucie świetnie rozegrał piłkę z Pululu, jednak jego strzał obronił golkiper Petrocubu. Kilka minut później uderzał z bliskiej odległości, jednak ponownie przegrał pojedynek z bramkarzem.

Błysk Pululu. Jagiellonia niepokonana w LK

Jagiellonia ruszyła na rywali od pierwszej minuty drugiej połowy, jednak wyhamowała po analizie VAR dotyczącej zagrania ręką jednego z rywali.

Męczarnie mistrza Polski przerwał w 69. minucie Afimico Pululu, który świetnie odnalazł się w polu karnym i strzałem piętą wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie.

W 72. minucie było już 2:0. Imaz zagrał na prawą stronę do Villara, ten zgrał do Afimico Pululu. Po chwili Angolczyk efektownym strzałem pokonał bramkarza Petrocubu.

W końcówce spotkania podopieczni Adriana Siemieńca uspokoili grę i utrzymali korzystny wynik.

Po dwóch kolejkach mistrzowie Polski mają na swoim koncie komplet punktów. W następnej kolejce zagrają u siebie z Molde (7 listopada).

Jagiellonia Białystok - Petrocub Hincesti 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Afimico Pululu (69), 2:0 Afimico Pululu (72).

Żółte kartki: Jagiellonia - Nene. Petrocub - Teodor Lungu, Ion Jardan.

Sędzia: Danijar Sachi (Kazachstan). Widzów: 14 021.

Jagiellonia Białystok - Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Dusan Stojinović, Adrian Dieguez, Joao Moutinho - Kristoffer Hansen (61. Mikki Villar, 87. Peter Kovacik), Jarosław Kubicki (61. Nene), Taras Romanczuk, Darko Churlinov (78. Marcin Listkowski) - Jesus Imaz, Afimico Pululu (87. Aurelien Nguiamba).

Petrocub Hincesti - Silviu Smalenea - Ion Jardan (81. Manuel Nana Agyemang), Victor Mudrac, Donalio Douanla, Sergiu Platica - Vasile Jardan (81. Gilbert Djangmah Narh), Teodor Lungu, Vsevolod Nihaev (61. Boubacar Diallo) - Marin Caruntu, Vladimir Ambros (46. Mihai Lupan), Dumitru Demian.