Serie A. Zieliński pozazdrościł Lewandowskiemu. Dwa gole Polaka w szalonym hicie

Piotr Zieliński zdobył dwa gole, perfekcyjnie wykonując rzuty karne w szlagierowym spotkaniu Serie A Inter - Juventus. Starcie na szczycie miało szalony przebieg i ostatecznie zakończyło się remisem.

2024-10-27, 19:58

Piotr Zieliński zdobył dwa gole dla Interu w szalonym spotkaniu z Juventusem. Foto: EPA/MATTEO BAZZI

Pierwsza połowa spotkania Inter - Juventus była kapitalnym widowiskiem. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia, kiedy to już w 15. minucie z rzutu karnego gola zdobył Piotr Zieliński.

Polak, który w tym sezonie w swoim zespole nie był pewniakiem do gry od pierwszej minuty, pewnie podszedł do piłki i dał prowadzenie swojej drużynie.

Później inicjatywę przejęła "Stara Dama", która za sprawą bramek Vlahovicia i Weah wyszła na prowadzenie. Inter nie zamierzał jednak rezygnować - najpierw doprowadził do wyrównania, a jeszcze przed przerwą Zieliński zdobył drugiego gola, ponownie trafiając do siatki z jedenastu metrów. Polak strzelił Juventusowi więcej goli niż ten stracił dotychczas w całym sezonie.

W drugiej połowie Inter szybko wyprowadził kolejny cios, a precyzyjnym strzałem po rzucie rożnym popisał się Dumfries. Wydawało się, że "Starej Damy" nie będzie już stać na kolejny zryw, jednak piłkarze z Turynu zdołali odrobić straty dzięki dwóm bramkom wprowadzonego na murawę w drugiej połowie Yildiza.

Z remisu 4:4 najbardziej cieszy się Napoli, które powiększyło przewagę nad rywalami w walce o mistrzowski tytuł.