Tak uczcił wejście na Gerlach. Nagranie ze szczytu hitem internetu [WIDEO]
Pewien turysta w niecodzienny sposób postanowił uczcić swoje wejście na Gerlach - najwyższy szczyt Tatr. Kiedy już znalazł się na górze, wyciągnął kuchenkę gazową oraz patelnię i zaczął smażyć naleśniki. Nagranie trafiło do sieci i wywołało lawinę komentarzy.
2024-10-30, 12:40
Filmik z niecodziennej sytuacji na szczycie Gerlachu opublikował w mediach społecznościowych Tatrzański Park Narodowy.
"Wyobraźcie sobie - docieracie na wymarzony przez Was Gerlach. Waszym oczom ukazuje się słynny krzyż, piękna panorama dookoła oraz… turysta z patelnią, kuchenką gazową i talerzem apetycznie wyglądających naleśników" - czytamy w poście.
Złamał przepisy TPN
Pod filmikiem pojawiły się liczne komentarze. Część internautów wskazuje, że turysta złamał przepisy obowiązujące w Tatrzańskim Parku Narodowym. Te bowiem kategorycznie zabraniają używania otwartego ognia poza miejscami do tego wyznaczonymi.
Inni z komentujących podkreślali kreatywność turysty i życzyli mu "smacznego".
REKLAMA
Nagranie ze smażenia naleśników można obejrzeć TUTAJ
TPN także odniósł się do zachowania mężczyzny. "Nie zachęcamy do naśladowania turysty, który ewidentnie nieco niezdarnie próbował wcielić się w rolę Roberta Makłowicza. Jeśli macie ochotę na zjedzenie skąpanych w bitej śmietanie naleśników w pięknym otoczeniu przyrody, znacznie lepiej jest wybrać ofertę którego z tatrzańskich schronisk" - podkreślono.
Warunki w Tatrach zachęcają do wycieczek
W Tatrach warunki turystyczne są obecnie dobre, ale w wyższych partiach gór szlaki mogą być oblodzone i śliskie.
Zgodnie z przepisami TPN po szlakach można poruszać się od świtu do zmierzchu. Dni są teraz coraz krótsze, dlatego wycieczki w góry należy planować tak, aby wrócić przed zmrokiem.
REKLAMA
Do 8 listopada z powodu przeglądu nieczynna jest kolejka linowa na Kasprowy Wierch.
Do 31 października turyści będą mogli przekraczać wysokogórskie przejścia graniczne ze Słowacją. Nasi południowi sąsiedzi, jak co roku, na okres zimowy zamykają niektóre szlaki turystyczne z uwagi na ochronę przyrody i bezpieczeństwo.
Czytaj także:
TPN, paw/
REKLAMA
REKLAMA