Jagiellonia gromi Cercle Brugge! Cudowna przewrotka Pululu i magiczny wieczór w Białymstoku

Jagiellonia Białystok pokonała Cercle Brugge 3:0 w 1/8 finału Ligi Konferencji. Bohaterem mistrza Polski był Afimico Pululu - autor dwóch goli, z których jeden może z powodzeniem rywalizować o miano najpiękniejszego trafienia rozgrywek.

2025-03-06, 22:52

Jagiellonia gromi Cercle Brugge! Cudowna przewrotka Pululu i magiczny wieczór w Białymstoku
Afimico Pululu . Foto: PAP/Artur Reszko

Fantastyczny mecz "Jagi"

Białostoczanie mieli znakomitą okazję już w 3. minucie, kiedy po sprytnym podaniu głową Pululu fatalnie przestrzelił Imaz. Po kwadransie uderzeniem przy bliższym słupku odpowiedział Minda, jednak Abramowicz był na posterunku.

Kolejną znakomitą szansę „Jaga” miała w 34. minucie - świetne podanie z głębi pola posłał Skrzypczak, z dystansu uderzył Imaz, jednak golkiper gości nie dał się zaskoczyć.

Jagiellonia w pierwszej połowie sprawiała znacznie lepsze wrażenie od rywali, ale nie potrafiła przełożyć tego na wynik, dlatego do przerwy w Białymstoku było 0:0.

To mogło zmienić się już w 46. minucie, jednak Villar uderzył wprost w golkipera Cercle, mimo że znajdował się na znakomitej pozycji. Kilka minut później białostoczanie najedli się strachu - po ogromnym zamieszaniu w polu karnym z 5. metra strzelał Augusto, ale nie trafił.

REKLAMA

W 59. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Francis, dzięki czemu ostatnie pół godziny gospodarze rozegrali w przewadze liczebnej. 10 minut później gospodarze cieszyli się z prowadzenia – po zagraniu ręką obrońcy Cercle sędzia wskazał na „wapno”, a rzut karny wykorzystał Pululu.

Po chwili było już 2:0 – na strzał z linii pola karnego zdecydował się Romanczuk, a piłka odbiła się od gracza gości w taki sposób, że zupełnie zmyliła golkipera i wturlała się do bramki. Trzy minuty później z drugiego gola cieszył się Pululu. Było to cudowne trafienie, zdobyte efektowną przewrotką. W doliczonym czasie gry Silva mógł podwyższyć na 4:0, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek.

W kolejnej rundzie zwycięzca starcia Jagiellonia - Cercle zmierzy się z Realem Betis lub Vitorią Guimaraes. Po pierwszym meczu szanse na awans są wyrównane, ponieważ w Sewilli padł remis 2:2.

Jagiellonia Białystok - Cercle Brugge 3:0 (Pululu 69', 78', Romanczuk 75') 

Składy

Jagiellonia Białystok: Abramowicz - Wojtuszek, Skrzypczak, Ebosse, Moutinho - Imaz Flach, Kubicki - Villar, Pululu, Churlinov

REKLAMA

Cercle Brugge: Delanghe - Utkus, Perrin, Diakite - Nazinho, Agyekum, Francis, Efekele - Minda, Somers, Augusto

Tak relacjonowaliśmy mecz Jagiellonia - Cercle:

RELACJA LIVE

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej