"Poeci Nobliści...niezwyciężone lato". To zbiór poezji w interpretacji aktorów Teatru Polskiego

-  Chcieliśmy pokazać w różnych aspektach związki noblistów z naturą - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Szyjko, zastępca dyrektora naczelnego Teatru Polskiego w Warszawie oraz pomysłodawca wydania wierszy na płycie CD w interpretacji aktorów tego teatru. 

2025-03-09, 09:30

"Poeci Nobliści...niezwyciężone lato". To zbiór poezji w interpretacji aktorów Teatru Polskiego
Wisława Szymborska. . Foto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

"Poeci Nobliści...niezwyciężone Lato"-  to płyta CD, wydana przez Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. To unikalny zbiór wierszy, których głównym tematem jest przyroda. Na płycie zapisano oryginalne, aktorskie interpretacje utworów takich noblistów jak: Hermana Hesse, Sully’ego Proudhomme’a, Rabindranatha Tagore, Arnolda France’a, W.B. Yeatsa, T.S. Eliota i Boba Dylana. Na płycie nie zabrakło polskich autorów: Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza. Wiersze są interpretowane w bardzo osobisty sposób przez  aktorów współpracujących i na stałe związanych z Teatrem Polskim.

Posłuchaj

Marek Szyjko z Teatru Polskiego mówi o płycie "Poeci Nobliści...niezwyciężone lato". ( Ogrody sztuki) 22:36
+
Dodaj do playlisty

 

- Chodziło nam o przypomnieniu twórczości, tych autorów którzy nie zawsze kojarzeni są jako poeci. W wielu przypadkach poza tym, że otrzymali nagrody Nobla za dzieła prozatorskie np. Hermana Hessego, ich poezja jest w Polsce mało znana. Utworzy wydane na płycie oddają związki autorów z przyrodą. Przez te obrazy i metafory mówimy o nas samych o duchowości człowieka - powiedział Marek Szyjko. 

 

REKLAMA


* * *

Audycja: Ogrody sztuki 
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Gość: Marek Szyjko (zastępca dyrektora naczelnego Teatru Polskiego w Warszawie). 
Data emisji: 09.03.2025
Godzina emisji: 8.36


Źródło: Polskie Radio24 /sw 

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej