Krótszy czas pracy w Polsce? Poseł Konfederacji: to populizm pracowniczy Lewicy
- Lewica zawsze zajmuje się nieistniejącymi problemami. Skrócenie tygodnia pracy oczywiście spowoduje spadek efektywności gospodarki. A Lewica praktycznie nigdy o tym nie myśli, bo Lewica nie myśli o gospodarce, tylko o populizmach pracowniczych - powiedział w "Rozmowie Polskiego Radia 24" poseł Konfederacji Bartłomiej Pejo.
2025-04-29, 18:20
- Gościem Pawła Pawłowskiego w audycji "Rozmowa Polskiego Radia 24" we wtorek (29.04) o godz. 16.33 był poseł Konfederacji Bartłomiej Pejo.
Krótszy czas pracy w Polsce? Jest rządowa propozycja
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedziała w poniedziałek dobrowolny pilotaż krótszego czasu pracy dla różnego rodzaju pracodawców. Prezentacja miała miejsce w trakcie debaty "Skrócony czas pracy - to się dzieje!". Szczegóły opinia publiczna pozna do końca czerwca.
- Najwyższy czas skrócić czas pracy Polek i Polaków, oczywiście przy zachowaniu tego samego poziomu wynagrodzeń - powiedziała Dziemianowicz-Bąk.
Posłuchaj
Bartłomiej Pejo w Polskim Radu 24 zaznaczył, że jest przeciwnikiem takiego rozwiązania. - Jestem pracoholikiem, pracuję bardzo dużo. Nie chciałbym sobie skracać czasu pracy. Ale każdy z nas powinien o tym decydować indywidualnie. Ten pomysł absolutnie do mnie nie przemawia, jak większość pomysłów Lewicy. Lewica zawsze zajmuje się nieistniejącymi problemami. W tej kwestii każdy powinien decydować sam. Każdy powinien pracować tyle, na ile może sobie pozwolić, na ile starczy mu sił, na ile ma możliwości związanych także ze swoją sytuacją rodzinną. Państwo nie powinno ustalać ile dni w tygodniu będziemy pracować - podkreślił poseł Konfederacji.
REKLAMA
Pejo: Lewica nie myśli o gospodarce
Jego zdaniem "skrócenie tygodnia pracy oczywiście spowoduje spadek efektywności gospodarki". - A Lewica praktycznie nigdy o tym nie myśli, bo Lewica nie myśli o gospodarce, tylko o populizmach pracowniczych - powiedział polityk.
- Ten pilotażowy program ma być dla Lewicy preludium do skrócenia czasu pracy w Polsce. Ale zamiast tego typu działań należy bardzo poważnie zająć się - o czym mówimy od dawna - uproszczeniem zasad opodatkowania i kwestią przewidywalności podatków. Należy także stopniowo zmniejszać ciężar opodatkowania. Podatki powinny być niższe, prostsze i przewidywalne - podsumował Bartłomiej Pejo.
Źródła: Polskie Radio 24/bartos
REKLAMA