Życiorys Nawrockiego. "Ważniejsze jest, kto nie zostanie prezydentem"
- Nie wolno normalizować tego typu zachowań - powiedział Piotr Maśla w audycji "Gra o Pałac" w Polskim Radiu 24, komentując kolejne mroczne fakty z życia Karola Nawrockiego. Wyścig o prezydenturę komentował również Agaton Koziński.
2025-05-28, 12:35
- Gośćmi Rocha Kowalskiego w audycji Polskiego Radia 24 "Gra o Pałac" w środę (28.05) o godz. 8:33 byli: Piotr Maślak z TVP i publicysta Agaton Koziński.
Według sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla "Polityki" 60 proc.. badanych deklaruje, że w niedzielnych wyborach prezydenckich zagłosuje na "mniejsze zło" - czytamy w najnowszym, środowym wydaniu tygodnika. W opublikowanych kilka dni przed II turą wyborów prezydenckich sondażach nieznacznie - z przewagą ok 2 pkt. proc. - prowadzi Rafał Trzaskowski.
Posłuchaj
Ważne, kto nie powinien zostać prezydentem
- Sondaże dziś nie mają większego znaczenia, możemy tylko obserwować trend i próbować odgadnąć co kolejne wydarzenia nam mówią o finiszu kampanii - ocenił Piotr Maślak. - Można odnieść wrażenie, że teraz wiatr mocniej wieje w żagle łodzi Rafała Trzaskowskiego - dodał.
REKLAMA
Dziennikarz zauważył, że po raz pierwszy od czasów rywalizacji Wałęsy z Tymińskim dużo ważniejsze jest to, kto nie powinien zostać prezydentem, niż kto nim powinien zostać. - Jeśli ktoś kłamie, jest ciężko uzależniony od jakiejś substancji psychoaktywnej, ma przeszłość w bojówkach - nie wolno normalizować tego typu zachowań - podkreślił Maślak. Jak zaznaczył, PiS próbuje to ośmieszać i bagatelizować i "nagle się okazuje że pół PiS należało do ruchu kibicowskiego i to coś normalnego".
PiS nie chce podgrzewania emocji
- Wydaje mi się, że sondażownie odrobiły lekcję z fiaska przed I turą gdy rozjechały się kompletnie z rzeczywistością - powiedział Agaton Koziński. Podkreślił, że ważna jest rubryka, jaki jest odsetek osób niezdecydowanych, które odmawiają odpowiedzi. To ok 10 proc. "brakujących" głosów. Koziński stwierdził, że Rafał Trzaskowski ma tylko szansę jeśli poderwie do boju swoich dodatkowych wyborców i zdemobilizuje wyborców konkurencyjnych. - Temu właśnie służyło piwo z Mentzenem - ocenił.
PiS natomiast, jak mówił Agaton Koziński, nie chce podgrzewać emocji i "jest zadowolony z tego, co jest". - Oni marzą o frekwencji 65 proc. która była w pierwszej turze – to im pozwala dowieźć wynik Karola Nawrockiego - wyjaśnił.
- Pozew Nawrockiego w trybie wyborczym? Kaczyński: to pułapka
- Trzaskowski czy Nawrocki? Wiadomo, jak zachowają się wyborcy Mentzena
Źródło: Polskie Radio 24/fc
REKLAMA