Daria Abramowicz nieobecna w Bad Homburg. Jak Świątek poradzi sobie bez niej?

Iga Świątek pewnie pokonała Wiktorię Azarenkę w Bad Homburg. W pierwszym meczu turnieju, kiedy Polka mierzyła się z doświadczoną rywalką, uwagę mógł zwrócił brak psycholog w teamie Polki. Daria Abramowicz, która zawsze jest w boksie Świątek, tym razem nie towarzyszyła swojej podopiecznej.

2025-06-26, 10:13

Daria Abramowicz nieobecna w Bad Homburg. Jak Świątek poradzi sobie bez niej?
Jak Iga Świątek poradzi sobie w Bad Homburg bez Darii Abramowicz?. Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Pewne zwycięstwo nad Azarenką bez Abramowicz

Raszynianka stanęła naprzeciw wymagającej przeciwniczki - Wiktoria Azarenka to dwukrotna triumfatorka Australian Open. Białorusinka początkowo zaskoczyła Świątek, lecz później nie była w stanie powstrzymać polskiej tenisistki, która zdołała pozbierać się po tym, jak w pierwszym secie przegrywała 1:4. Polka do końca kontrolowała przebieg spotkania i wygrała 6:4, 6:4 w drugiej rundzie niemieckiej imprezy.

Kibice śledzący transmisję oraz komentujący mecz w mediach społecznościowych zauważyli brak Darii Abramowicz w boksie reprezentantki Polski. Psycholożka sportowa, która od lat stanowi nieodłączną i kluczową część zespołu Świątek, nie towarzyszyła tenisistce podczas jej pierwszego meczu w Niemczech.

Nie ma jednak powodów do niepokoju - wyjaśnienia w tej sprawie udzieliła menedżerka Polki.

- To prawda, Darii Abramowicz nie ma obok Igi w trakcie turnieju w Bad Homburgu. Dołączy do teamu wraz z rozpoczęciem Wimbledonu - przekazała Daria Sulgostowska. Nie ma tutaj drugiego dna, zresztą sama Abramowicz w swoich mediach społecznościowych wrzuca storiesy z wakacji nad Bałtykiem.

REKLAMA

W ostatnich dniach wypowiedziała się także na temat swojej relacji z Igą Świątek, wyjaśniając dokładnie, jak wygląda charakter ich wspólnej pracy.

Przygotowania do Wimbledonu idą pełną parą

Tegoroczne przygotowania do Wimbledonu odbywają się w cieniu poszukiwania optymalnej formy i zmian, które musi wprowadzić do swojej gry Świątek, by wrócić na szczyt. Była liderka światowego rankingu zmaga się z problemami w kluczowych momentach meczów, w których jeszcze niedawno dominowała bezapelacyjnie, lecz w ostatnim czasie widać pewne sygnały poprawy.

Nie zmienia to jednak faktu, że w tym roku Polka nie zdołała wygrać żadnego turnieju. Powrót na ukochaną mączkę także nie przyniósł sukcesów, choć całe środowisko tenisistki uspokaja, że proces zmian wymaga czasu.

W Bad Homburg Świątek ma okazję sięgnąć po swój pierwszy seniorski tytuł wywalczony na kortach trawiastych. W kolejnej rundzie turnieju Polka zmierzy się z Jekateriną Aleksandrową, a stawką będzie awans do półfinału. Wimbledon, główny cel w najbliższym czasie, rozpocznie się już 30 czerwca.

REKLAMA

Czytaj więcej:

Źródło: PolskieRadio24.pl/ps

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej