Wybuch w Rosji. Ukraińcy donoszą o potężnej eksplozji
Na terenie obwodu riazańskiego, na zachodzie Rosji, doszło we wtorek do potężnego wybuchu na magistralnym rurociągu Riazań-Moskwa. Po eksplozji wstrzymano przesył produktów naftowych do rosyjskiej stolicy - podała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na źródła w ukraińskim wywiadzie wojskowym HUR.
2025-08-27, 12:53
Rurociąg Riazań-Moskwa. Media: doszło do eksplozji
Jak poinformowały w środę źródła w HUR, na odcinku magistralnego ropociągu należącego do firmy Transnieft wybuchł duży pożar. Z relacji mieszkańców wynika, że w rejonie miejscowości Bożatkowo w pobliżu Riazania służby ratunkowe starają się usunąć skutki wybuchu i pożaru.
Od 2018 roku rurociągiem jest pompowana benzyna samochodowa m.in. na potrzeby wojsk rosyjskich. Według informacji HUR, w wyniku zdarzenia przesył produktów naftowych do Moskwy został wstrzymany na czas nieokreślony.
W sierpniu siły ukraińskie aktywnie atakują infrastrukturę paliwową w Rosji. Po atakach ukraińskich dronów wstrzymano prace m.in. w rafineriach w Saratowie i Riazaniu.
Czytaj także:
Źródło: PAP