Cios dla Barcelony. Gwiazda i ulubieniec Lewandowskiego znów wypada z gry

Porażka z PSG w Lidze Mistrzów nie była najgorszą wiadomością dla Barcelony w tym tygodniu. Klub Wojciecha Szczęsnego i Roberta Lewandowskiego w najbliższym czasie będzie musiał radzić sobie bez największej gwiazdy.

2025-10-03, 18:29

Cios dla Barcelony. Gwiazda i ulubieniec Lewandowskiego znów wypada z gry
Lamine Yamal po raz kolejny będzie pauzował z powodu kontuzji. Jak Barcelona poradzi sobie bez niego?. Foto: Nur Photo/East News

Barcelona bez Yamala. To kolejny uraz

Lamine Yamal po meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (1:2) odczuwa ból w pachwinie. Skrzydłowy nie znajdzie się w składzie na mecz z Sevillą i będzie pauzować przez dwa lub trzy tygodnie - to piątkowy komunikat, który wystosował klub w godzinach popołudniowych.

Środowy mecz z PSG w Lidze Mistrzów był dla Barcelony zimnym prysznicem, jednak wynik 1:2 z najlepszą drużyną Europy nie stanowił ogromnego problemu - to dopiero początek rywalizacji w prestiżowych rozgrywkach, a faza ligowa zostawia jeszcze dużo przestrzeni na poprawę punktowego dorobku. Prawdziwy cios nadszedł kilkadziesiąt godzin po ostatnim gwizdku spotkania.

Lamine Yamal już we wrześniu opuścił cztery spotkania z powodu kontuzji pachwiny. Później wystąpił przeciwko Realowi Sociedad San Sebastian, a w środę rozegrał całe spotkanie. Niestety, okazało się, że uraz nie został do końca wyleczony. Największa gwiazda Barcelony, gracz, z którym świetną relację ma Robert Lewandowski, tak na boisku, jak i poza nim, wypada z gry po raz kolejny. Młody piłkarz w obecnych rozgrywkach rozegrał tylko 48 procent możliwych minut i w najbliższym czasie nie poprawi swojego dorobku.

Zgrzyty na linii Barcelona - kadra Hiszpanii?

Wątkiem, który budzi dużo emocji wśród fanów Barcelony i osób związanych z klubem, pozostają występy Yamala w kadrze Hiszpanii. W piątek rano zawodnik został powołany przez selekcjonera reprezentacji Luisa de la Fuente na październikowe mecze eliminacji mistrzostw świata z Gruzją i Bułgarią. Kilka godzin później "Duma Katalonii" wydała swój komunikat i stało się jasne, że skrzydłowy nie będzie dostępny dla ekipy "La Furia Roja".

Wcześniej trener Barcelony Hansi Flick wytoczył potężne działa przeciwko reprezentacji Hiszpanii - oskarżał sztab o zmuszanie Yamala do gry pomimo bólu. Problemy 18-latka z pachwiną rozpoczęły się właśnie na wrześniowym zgrupowaniu, podczas którego doszło do meczu Hiszpania - Turcja.


Nie wiadomo jeszcze, czy Yamal zdoła wykurować się na jeden z najważniejszych meczów sezonu - El Clasico z Realem Madryt, które odbędzie się 26 października. Kilka dni temu 18-latek zajął drugie miejsce w plebiscycie "France Football” dla najlepszego piłkarza ubiegłego roku. Próbkę wielkiego talentu dał zwłaszcza w pierwszej połowie meczu z PSG, w którym zaprezentował kilka błyskotliwych akcji.

Czytaj także:

Źródło: PolskieRadio24.pl/ps/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej