Ziobro nie stawił się na komisji. To tu miał przebywać
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie stawił się na posiedzeniu sejmowej komisji, która zajmuje się wnioskiem o uchylenie mu immunitetu. W tym czasie miał przebywać w Budapeszcie, w siedzibie Polsko-Węgierskiego Instytutu Wolności, powiązanego z otoczeniem Viktora Orbána.
2025-11-06, 18:27
Zbigniew Ziobro w Budapeszcie
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie pojawił się na czwartkowym posiedzeniu sejmowej komisji regulaminowej, która rozpatruje wniosek prokuratury o uchylenie mu immunitetu. TVN 24 informuje, że w tym czasie Ziobro przebywał w Budapeszcie, a dokładnie w siedzibie Centrum Praw Podstawowych, gdzie mieści się Polsko-Węgierski Instytut Wolności kierowany przez posła Prawa i Sprawiedliwości Marcina Romanowskiego.
Centrum Praw Podstawowych to organizacja blisko współpracująca z rządem premiera Viktora Orbána, znana m.in. z organizacji węgierskiej edycji konserwatywnej konferencji CPAC - jednego z największych wydarzeń prawicowych.
"Ma być zorganizowana kolejna prowokacja"
Ziobro powiedział podczas konferencji prasowej w Budapeszcie, że miał już wykupiony bilet i miał wracać do Polski, ale dowiedział się, że "w sposób przestępczy ma być zorganizowana kolejna prowokacja związana z zatrzymaniem rzekomo pod pretekstem jakiegoś działania, innego rodzaju uczynku czy w oparciu o jakieś fałszywe zeznania". Dodał, że w "normalnym stanie rzeczy zbagatelizowałby taką informację i uznałby ją za niedorzeczną, nieprawdopodobną".
Prokuratura chce postawić Zbigniewowi Ziobrze 26 zarzutów. Ze sprawozdaniem komisji ws. wniosku prokuratury Sejm ma zapoznać się o godz. 23.30. Decyzję ws. immunitetu Sejmu ma podjąć w piątek.
- Ziobro: miałem bilet do Polski, ale uzyskałem informacje o prowokacji
- Słowa Andrzeja Dudy o "Zielonej granicy". Jest decyzja sądu
- Czarzasty do Ziobry o sprawie Blidy. "Jestem po to, by przypominać"
Źródła: PolskieRadio24.pl/tw