Klaudia Zwolińska przyćmiła Świątek. Ujawnili przewagę
Klaudia Zwolińska została Sportowcem Roku i zwyciężyła w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Jak się okazało, kajakarka miała bezpieczną przewagę nad drugą Igą Świątek, którą wyprzedziła o blisko 100 tysięcy głosów. Organizatorzy ujawnili szczegóły głosowania.
2026-01-12, 10:12
- Kacper Tomasiak nie pojedzie na MŚ. Znamy powód
- Drabinka i terminarz. Z kim Iga Świątek zagra w Australian Open 2026?
- Tomasiak zrobił coś, co zachwyciło kibiców. Sceny po konkursie w Zakopanem
Taką przewagę miała Klaudia Zwolińska nad Świątek
Zwycięstwo Klaudii Zwolińskiej, która została Sportowcem 2025 Roku w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" zaskoczyło wielu kibiców. 27-latka w ubiegłym roku przeszła do historii kajakarstwa górskiego, zdobywając na mistrzostwach świata medale we wszystkich trzech konkurencjach - złote w slalomowych K1 i C1 oraz brązowy w crossie.
Sportsmenka pokonała m.in. Roberta Lewandowskiego, Aleksandrę Mirosław, czy Roberta Kubicę. Na najniższym stopniu podium znalazł się Wilfredo Leon, a drugie miejsce zajęła Iga Świątek. Po sobotniej gali organizatorzy ujawnili kulisy plebiscytu, pokazując, z jaką przewagą wygrała zawodniczka z Nowego Sącza.
"Klaudia Zwolińska zdobyła 442 tys. 735 pkt, a Iga Świątek 346 tys. 491. To prawie 100 tys. punktów różnicy. Trzeci Wilfredo Leon zdobył trochę ponad 20 tys. punktów mniej od Świątek, bo 323 tys. 81 głosów" - pisze "Przegląd Sportowy".
Tego się nie spodziewałam. Jestem w szoku. Jak byłam dzieckiem, to marzyłam o wygranej w tym plebiscycie. Dziękuję za każdy głos, bo to jest straszne wyróżnienie, przecież było tylu wybitnych sportowców - mówiła Zwolińska na scenie.
Oficjalne wyniki Gali Mistrzów Sportu
- 1. Klaudia Zwolińska 442 735 punktów
- 2. Iga Świątek 346 491
- 3. Wilfredo Leon 323 081
- 4. Bartosz Zmarzlik 322 685
- 5. Robert Kubica 294 422
- 6. Maria Żodzik 294 370
- 7. Robert Lewandowski 294 058
- 8. Mateusz Ponitka 286 958
- 9. Aleksandra Mirosław 274 179
- 10. Miko Marczyk 273 519
Mimo sporej przewagi wielu kibiców dziwiło się, dlaczego to nie Świątek znalazła się na pierwszym miejscu. Ich zdaniem 24-latka zasłużyła na to po zwycięstwie na Wimbledonie. Niemniej jednak tego typu plebiscyty zawsze będą wywoływać dyskusje, gdzie jedni nie będą zgadzać się z werdyktem, a drudzy już bardziej.
Źródło: PolskieRadio24.pl/Przegląd Sportowy/mw