Ciężarówki złamane na pół, 100 rozbitych aut. Ogromny karambol w śnieżycy

W USA, na autostradzie w rejonie miasta Hudsonville (Michigan), podczas śnieżycy doszło do karambolu z udziałem około 100 samochodów. Nie ma ofiar, jednak wiele osób odniosło obrażenia. Autostrada została zablokowana. Kierowcy i pasażerowie są ewakuowani autobusami szkolnymi.

2026-01-19, 21:41

Ciężarówki złamane na pół, 100 rozbitych aut. Ogromny karambol w śnieżycy
Ogromny karambol w USA. Foto: X/@ChicagoMWeather/screen

Karambol w USA

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem (czasu lokalnego) na autostradzie I-196. W rejonie karambolu panują bardzo trudne warunki drogowe. Intensywnie pada śnieg, wiatr wieje z prędkością 40-65 km/h. Zawieje i zamiecie śnieżne znacznie utrudniają widzialność.

Według szacunków lokalnej policji, w karambolu wzięło udział około 100 pojazdów. Nie ma ofiar śmiertelnych, choć część osób zgłosiła niewielkie obrażenia. W sieci pojawiło się nagranie z drona, na którym widać wiele rozbitych pojazdów. Są to zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Wstępnie ustalono, że w zdarzeniu uczestniczyło ok. 30-40 ciężarówek.

Autostrada jest zablokowana. Kierowcy ewakuowani autobusami

Biuro szeryfa w hrabstwie Ottawa w Michigan przekazało, że autostrada I-196, na odcinku między Hudsonville i Zeeland, została zamknięta w obu kierunkach. Lokalne władze podstawiły autobusy szkolne, które przewożą uwięzionych kierowców do jednej ze szkół średnich w  Hudsonville. Wcześniej zostali oni poinstruowani, aby nie wysiadali z pojazdów do czasu przyjazdu autobusów. A miejscowe służby zaapelowały do mieszkańców, aby ze względu na niebezpieczną pogodę unikały tego dnia, jeśli jest to możliwe, jazdy samochodem.

W Michigan jest nie tylko śnieżnie i wietrznie, ale też mroźnie. "Temperatury oscylują w okolicach -20 stopni Celsjusza" - relacjonuje serwis meteorologiczny Fox Weather. Miejscowe media podają, ze autostrada ma zostać zamknięta co najmniej przez kilka godzin. Do czasu, aż wszyscy kierowcy zostaną z niej ewakuowani, a uszkodzone pojazdy usunięte z jedni.

Policja z Michigan przestrzega przed nadmierną prędkością w takich warunkach pogodowych. Określa je jako "zdradliwe". "Silny wiatr i oślepiający śnieg stwarzają niebezpieczne warunki na drodze. Jazda ponad siły zwiększa ryzyko poważnych wypadków" - podkreślają funkcjonariusze.

Czytaj także:

Źródła: Ottawa County Sheriff's Office - Michigan/Fox Weather/PolskieRadio24.pl/łl

Polecane

Wróć do strony głównej