Przełom ws. igrzysk w Polsce? Minister: "To się dzieje"

- To się dzieje. Ruszyliśmy z wielkim programem budowy lodowisk w Polsce – te słowa ministra sportu Jakuba Rutnickiego rzucają nowe światło na olimpijskie aspiracje Polski. Szef resortu ujawnił kulisy strategicznych rozmów, które toczyły się podczas zimowych igrzysk w Mediolanie i Cortinie. Spotkania z władzami PKOl miały jeden cel: przybliżyć nasz kraj do organizacji najważniejszej sportowej imprezy czterolecia.

2026-02-24, 14:49

Przełom ws. igrzysk w Polsce? Minister: "To się dzieje"
Wraca temat organizacji igrzysk w Polsce. Foto: Wojciech Olkusnik/East News
Czytaj więcej:

Polska jest w stanie zorganizować igrzyska olimpijskie?

W zakończonych niedawno zimowych igrzyskach olimpijskich reprezentacja Biało-Czerwonych zdobyła cztery medale: trzy srebrne i jeden brązowy. Co dwa lata przy okazji turnieju czterolecia zimowego czy letniego powraca tematu organizacji imprezy przez Polskę. Kulisy rozmów we Włoszech, gdzie władze PKOl-u toczyły dyskusje ujawnił minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki.

- To był bardzo intensywny czas, bo spotkałem się z ministrami sportu z wielu krajów. Rozmawiamy na temat tego, że jesteśmy w stanie. Jestem przekonany co do jednego: jeżdżąc po całym świecie, patrząc na infrastrukturę, mogę państwa zapewnić, że nie mamy żadnego kompleksu. Jestem przekonany, że my te igrzyska jesteśmy w stanie zorganizować jeszcze lepiej i jeszcze bardziej profesjonalnie. I coraz więcej osób z całego świata widzi to, że Polska ma wielki potencjał, że Polska ma już wielkie doświadczenie - opowiadał w wywiadzie dla Polsatu Sport.

W Polsce powstają kolejne obiekty sportowe

W Polsce co jakiś czas powstają nowe obiekty sportowe, które być może w przyszłości staną się olimpijskimi arenami. Zmodernizowano kompleks skoczni narciarskich. Wkrótce mają powstać nowe lodowiska.

- To się dzieje. Ruszyliśmy z wielkim programem budowy lodowisk w Polsce. Przez ostatnie dwa lata to jest blisko 100 tego typu obiektów. Za chwileczkę będzie oddana już zrewitalizowana skocznia, jeżeli chodzi o Bystre. To była bardzo ważna rzecz. Za chwileczkę też będziemy podejmować decyzję dotyczące dofinansowania skoczni w Wiśle. Tak, realizujemy to, co jest potrzebne, budujemy bazę, ale też systemowo wspieramy kluby - zaznaczył.

Źródło: PolskieRadio24.pl/Polsat Sport/mw

Polecane

Wróć do strony głównej