Polskie sanktuaria jako magnes dla turystów
Małopolska rozpocznie jesienią wielką promocję oferty turystyki religijnej. To nie tylko Łagiewniki, ale całe mnóstwo nieodkrytych sanktuariów.
2012-03-01, 07:10
Jak informuje "Rzeczpospolita", akcję zaplanowano także na rok 2013, a całość ma kosztować 1,27 mln zł. Trzy czwarte tej kwoty uzyskane będzie ze środków unijnych.
W Małopolsce jest mnóstwo sanktuariów, a wśród nich np. nieodkryte przez wielu Wiktorówki - czyli Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr obok Rusinowej Polany, gdzie bywał Karol Wojtyła.
Region może się chwalić nie tylko papieskim oknem w Krakowie czy bazyliką w Łagiewnikach - centrum kultu Miłosierdzia Bożego, które odwiedzają już blisko 2 mln pielgrzymów rocznie. Na specjalnych targach i spotkaniach w Mediolanie czy Madrycie przedstawiciele Małopolski będą zachęcać do wędrowania m.in. Szlakiem Architektury Drewnianej czy Krakowskim Szlakiem Świętych.
PAP, agkm
REKLAMA
REKLAMA