Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej?

2013-02-04, 09:54

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej?
. Foto: PRSteam.net/wikipedia

Prokuratura poprosiła o spotkanie Andrzeja Melaka, brata tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana, szefa Komitetu Katyńskiego. W prokuraturze leży od dawna wniosek o ekshumację jego ciała - informuje "Nasz Dziennik".

W Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie pozostają obecnie do rozstrzygnięcia procesowego dwa wnioski dowodowe o ekshumacje zwłok pochodzące od rodzin Stefana Melaka i Tomasza Merty oraz trzeci wniosek dotyczący jednej z ofiar katastrofy, który wpłynął do prokuratury na początku grudnia 2012 roku.
Przedstawienie stronom stanowiska prokuratury w tym zakresie planowane jest w terminie kilku tygodni, poinformował płk Zbigniew Rzepa, rzecznik prasowy naczelnego prokuratora wojskowego.
- Prokuratura przysłała mi listę ekspertów, których powołała w tej sprawie, powiedziała "NDz" Magdalena Pietrzak-Merta, wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie. Jednak nie satysfakcjonują jej takie działania. - Wiem, że w wypadku innych ekshumacji nie potrzebowali przeprowadzać aż tak szerokich konsultacji eksperckich, wystarczyły nieścisłości w dokumentach, wskazuje.
Wdowa ocenia, że prokuratura gra na zwłokę. - Mam trochę takie poczucie, że to jest gra na zwłokę, że z jakiegoś powodu odsuwa się tę decyzję i dla porządku udaje się, że potrzebne są jakieś ekspertyzy, ale w przypadku Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki, nie występowano o nie, podkreśla.

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach

to

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej