Lublin: szkoły i przedszkola muszą zwrócić dotacje

Placówki muszą oddać ratuszowi 12 milionów złotych dotacji oświatowej. To w sumie 1/3 środków jakie placówki dostały.

2013-03-14, 15:54

Lublin: szkoły i przedszkola muszą zwrócić dotacje
. Foto: Glow Images/East News

Kontrolę przeprowadzono w 74 placówkach w Lublinie. Urzędnicy sprawdzali co działo się z dotacjami dla placówek w latach 2011-2012.

- Ujawniono olbrzymią skalę nadużyć - mówi Anna Morow dyrektor wydziału audytu i kontroli Urzędu Miasta Lublin. - Tylko jedna jednostka spośród 31 szkół i 12 przedszkoli nie musi oddawać pieniędzy. Pozostałą mają zwrócić od kilku do nawet stu procent otrzymanej dotacji - dodaje Morow.

Najwięcej, bo prawie 5 milionów ma zwrócić Zespół Szkół Katolickich im. Świętej Teresy. Całą otrzymaną dotację, czyli ponad półtora miliona złotych musi oddać Centrum Nauki i Biznesu Żak z Łodzi. Organ prowadzący odmówił bowiem przysłania dokumentacji do kontroli.

Prezydent Krzysztof Żuk zapowiada, że kontrole będą kontynuowane. W skrajnych przypadkach sprawą przyznanych dotacji zajmuje się prokuratura.

REKLAMA

pp/IAR

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej