Najpierw lekarz, potem maraton. Polska bada biegaczy
Organizatorzy ulicznych biegów w Polsce wyciągają wnioski z tragedii w stolicy, gdzie podczas imprezy "Biegnij Warszawo" zmarł 37-Letni mężczyzna - informuje "Rzeczpospolita".
2013-10-11, 09:51
Tej jesieni odbędzie się jeszcze kilka dużych imprez biegowych, m.in. w niedzielę 14. Poznań Maraton, a 11 listopada Bieg Niepodległości w Warszawie. - Mamy dobre zabezpieczenie medyczne, a dodatkowo podpisaliśmy porozumienie z Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia I-Kar, gdzie każdy zarejestrowany uczestnik może się przebadać kardiologicznie - mówi w rozmowie z dziennikiem Monika Prendke z Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizator niedzielnego maratonu.
W ośrodku do soboty ma zostać przebadanych około 500 zawodników. - Kilkadziesiąt już wysłano na dodatkowe badania po tych konsultacjach - mówi Paweł Rzeźniczak z I-Kara. Poznańską imprezę będzie obsługiwać 13 karetek, z czego pięć lotnych na trasie.
Także władze innych miast, w których odbywają się biegi, wyciągają wnioski z tego, co stało się w niedzielę w Warszawie. Tak jest np. w Krakowie. Niewykluczone, że podczas imprez organizowanych przez miasto uczestnicy będą musieli przedstawiać zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych.
PAP/aj
REKLAMA
REKLAMA