Indyk a sprawa polska
Święto Dziękczynienia (Thanksgiving) to jedno z najważniejszych – zarówno pod względem państwowym jak i rodzinnym – amerykańskich świąt.
2013-11-28, 14:15
Posłuchaj
Obchodzone jest w czwarty czwartek listopada na pamiątkę pierwszego Dziękczynienia z 1621 roku. Świętowali je pielgrzymi, którzy przybyli do Plymuth, w stanie Massachusetts aż z Anglii .
- Rok po przyjeździe zorganizowali taki rodzaj podziękowania do Boga za to, że udało im się przeżyć. Zaprosili też Indian, który pomogli im w tym trudnym czasie. Podczas jednego ze Świąt Dziękczynienia mój ojciec zauważył, że Stany Zjednoczone to taki kraj, w którym mieszka wiele narodów wyznających różną wiarę, ale w ten jeden dzień, mogą razem usiąść przy stole i wspólnie świętować – stwierdził profesor Adam Sulkowski z amerykańskiego Uniwersytetu Massachusetts.
Pielgrzymi poczęstowali swoich gości dzikimi indykami i to właśnie te ptaki stały się symbolem tego święta.
- Oprócz indyka na świątecznym stole musi znaleźć się żurawina i dynia, na przykład w postaci ciasta. Popularna jest też szarlotka. Natomiast mój brat i jego żona są wegetarianami i robią indyka z tofu i u nich to właśnie jest główne danie tego dnia – podkreślił z uśmiechem Gość PR24.
REKLAMA
Profesor Sulkowski jest inicjatorem oraz autorem analiz do Zintegrowanego Raportu Zrównoważonego Rozwoju 2013 dla Warszawy. Z raportu możemy dowiedzieć się m.in., że 25 procent powierzchni Warszawy stanowią tereny zielone
- To wyróżnia Warszawę na tle innych miast. Poza tym jest też oczyszczalnia ścieków „Czajka” - największa inwestycja w Europie ukierunkowaną na ochronę środowiska – wyjaśnił Gość PR24.
PR24/ Anna Krzesińska
REKLAMA
REKLAMA