Mecz RPA - Hiszpania oficjalnie uznany. Pierwsza porażka mistrzów świata od ponad roku

FIFA poinformowała, że niedawny mecz towarzyski, w którym RPA wygrała w Johannesburgu z Hiszpanią 1:0 będzie uznany za oficjalny, chociaż w zespole gości dokonano siedmiu zmian, a nie sześciu, jak przewidują przepisy w przypadku takich spotkań.

2013-11-28, 16:38

Mecz RPA - Hiszpania oficjalnie uznany. Pierwsza porażka mistrzów świata od ponad roku
Reprezentacja Hiszpanii. Foto: Wikipedia/Steindy

"FIFA potwierdza, że mecz RPA - Hiszpania pozostanie uznany za oficjalny towarzyski kategorii A, mimo że w zespole Hiszpanii mogło dojść do większej liczby zmian niż przepisowe sześć" - głosi komunikat FIFA.
"Obydwa zespoły zgłosiły to spotkanie jako oficjalne towarzyskie i zostało to potwierdzone stosownymi dokumentami. W tej sytuacji RPA nie powinna ponosić negatywnych konsekwencji niedotrzymania uzgodnionych wcześniej warunków" - napisała FIFA.
Oznacza to, że mecz ten został uwzględniony w najnowszym rankingu FIFA, w którym Hiszpania i tak zajmuje pierwsze miejsce, a RPA jest 61. Jednocześnie FIFA zapowiedziała dokładne przeanalizowanie całej sprawy i ew. podjęcie dalszych kroków.
Mecz w Johannesburgu odbył się 19 listopada. Gospodarze wygrali po bramce Bernarda Parkera. To była pierwsza porażka mistrzów świata i Europy od 1 lipca. Wtedy, w finale Pucharu Konfederacji, ulegli w Rio de Janeiro Brazylii 0:3. Gdy sędzia dopuścił siódmą zmianę w zespole Hiszpanii - kontuzjowanego bramkarza Victora Valdesa zastąpił Pepe Reina - głośno protestował przeciwko temu trener RPA Gordon Igesund.
W podobnej sytuacji znalazła się w tym roku polska federacja. Lutowy mecz z Rumunią w Maladze (4:1) też miał być oficjalny, ale rywale dokonali ośmiu zmian i spotkanie nie zostało przez FIFA uznane, mimo takiego wniosku ze strony PZPN

 

man

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej