X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Zmiany w prawie oświatowym. Zalety edukacji domowej

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 15:12
- Niestabilność polskiego systemu edukacji powoduje, że coraz więcej rodziców szuka innych form spełniania obowiązku szkolnego. Edukacja domowa dobrze się w to wpisuje, bo zapewnia pełną stabilność – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Dzieciątko ze Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie. Gość odniósł się do projektu nowej ustawy "Prawo oświatowe", która reguluje też te kwestie.
Audio
  • 4.11.16 Dr Mariusz Dzieciątko o edukacji domowej.
Edukacja domowa umożliwia swobodne kierowanie rozwojem dzieckafot.flickrwoodleywonderworks
Edukacja domowa umożliwia swobodne kierowanie rozwojem dziecka/fot.flickr/woodleywonderworks

Jego zdaniem, projekt zawiera co najmniej dwie zmiany, które są niekorzystne. - Pierwsza polega na tym, że rodzice edukacji domowej będą mogli wybrać szkołę tylko z terenu województwa, które zamieszkują. Druga to ograniczenie dostępu do poradni psychologiczno-pedagogicznych tylko i wyłącznie do poradni publicznych – wyjaśnił dr Mariusz Dzieciątko.

Dr Dzieciątko wymienił także zalety edukacji domowej. – Przede wszystkim jest to poziom relacji rodzinnych, który jest nie do osiągnięcia w innym systemie. Związane jest to z czasem, który rodzice spędzają z dziećmi. To inwestycja w ich wychowanie, charakter, uczenie ich samodzielności np. w planowaniu edukacji, podchodzeniu do realizacji obowiązków – wyliczał gość.

W ramach edukacji domowej w Polsce pozostaje ok. 7,5 tys. dzieci. O prawo do domowej edukacji może wystąpić każdy, pod warunkiem, że dziecko będzie przypisane do szkoły, w której pod koniec roku zda egzaminy i w ten sposób zweryfikuje swoją edukację.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pr/tj

_____________________

Data emisji: 4.11.16

Godzina emisji: 14:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fiński system edukacji wzorem dla Polski?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 17:52
System edukacji w Finlandii uważany jest za jeden z najlepszych na świecie. Jego celem jest uczenie życia i współpracy. Czy nasza oświata może skorzystać z tego wzorca? O tym w Polskim Radiu 24 mówili dr Katarzyna Kalinowska (Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) i Marcin Fronia (Norden Centrum).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rola szkoły w procesie wychowawczym

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 07:30
14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Jakie znaczenie w wychowaniu młodzieży ma szkoła? Jakimi narzędziami wychowawczymi dysponują nauczyciele? O jednym z najważniejszych etapów kształtowania młodego człowieka mówili Małgorzata Olszewska-Pietrzyk (nauczycielka) i Waldemar Anuszewski (prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi) w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja.
rozwiń zwiń