more_horiz

Kobiety Sukcesu: Jagna Kaczanowska i Justyna Bednarek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 14:17
Słowa można przekazywać w różny sposób. Werbalnie, gestem, na kartce. Jak przekonywały w audycji Kobiety Sukcesu Jagna Kaczanowska i Justyna Bednarek, autorki książki „Ogród Zuzanny”, komunikować można się również za pomocą kwiatów.
Audio
  • 11.03.18 Kobiety Sukcesu: Jagna Kaczanowska i Justyna Bednarek
Goście PR24: Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska
Goście PR24: Justyna Bednarek i Jagna KaczanowskaFoto: PR24/AK

„Ogród Zuzanny” to powieść o niespełnionej miłości Zuzanny i Adama, którzy poznali się na studiach, ale później ich drogi się rozeszły. Para spotyka się ponownie po kilkunastu latach, bohaterka ma zaprojektować ogród Adamowi – postanawia za pomocą roślin przekazać mu wiadomość.

– „Mowa kwiatów” była mocno rozwinięta w czasach wiktoriańskiej Anglii. Wówczas kobiety były bardzo skrępowane. Miały nie tylko ciasne gorsety, ale także nie wolno było im mówić o pewnych rzeczach, zwłaszcza namiętnościach, które nimi targały. W ten sposób wykształcił się skomplikowany język kwiatów. Poprzez bukiety można było powiedzieć wszystko – wyjaśniała w Polskim Radiu 24 Jagna Kaczanowska.

Autorki książki podkreślały jednak na naszej antenie, że „Ogród Zuzanny” to nie tylko powieść o relacjach damsko-męskich. – To także książka o miłość do matki, która czasem jest „potworem”, krytykuje, zdaje się nam utrudniać życie. Ale nie zmienia to faktu, że my ją kochamy, a ona kocha nas. To również książka o miłości pomiędzy przyjaciółkami, które, tak jak w życiu, czasem się wzajemnie zawodzą. To też jest powieść o miłości do dziecka, które jest w fazie buntu. To oczywiście także książka o miłości do ogrodu – wskazywały autorki „Ogrodu Zuzanny”.

Jagna Kaczanowska i Justyna Bednarek obecnie pracują nad drugim tomem „Ogrodu Zuzanny”. W audycji Kobiety Sukcesu mówiły m.in. o tym, jak tworzyły fabułę cyklu, a także jak projektowały swoją pracę, by dotrzeć do jak największej liczby czytelniczek.

Gospodarzem programu była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/zz

Kobiety sukcesu, Kobiety biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 11.03.18

Godzina emisji: 13.15


Zobacz także

Zobacz także