more_horiz

Kobiety Sukcesu: reżyserka dźwięku Agnieszka Putkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 13:51
Agnieszka Putkiewicz to reżyserka dźwięku, ilustratorka muzyczna, wykładowca w szkole filmowej, zdobywczyni Golden Reel Award Winners i - jak mówi o sobie - „przede wszystkim matka Kacpra, Tymoteusza i Antoniny”. O swojej działalności opowiadała w audycji Kobiety Sukcesu.
Audio
  • 6.05.18 Agnieszka Putkiewicz o pracy reżyserki dźwięku
Agnieszka Putkiewicz
Agnieszka PutkiewiczFoto: PR24/AK

Putkiewicz jest m.in. autorką funpage’a  POLiFraza dla rodziców i dzieci. Społecznie organizuje happeningi muzyczne dla gimnazjalistów i licealistów oraz koncerty fortepianowe w przestrzeni miejskiej. Ponadto kreuje i opracowuje muzycznie pokazy mody znanych projektantów, współpracuje z teatrami opracowując muzycznie spektakle. Co tydzień „utula muzycznie” cztery miliony widzów układając i wybierając muzykę do seriali filmowych w różnych stacjach telewizyjnych.

Jak podkreśliła w Polskim Radiu 24, zawsze chciała pracować w teatrze i układać muzykę do spektakli mimo że jej ojciec chciał, by została lekarzem.

W Polskim Radiu 24 Putkiewicz mówiła o swojej pracy m.in. przy filmie „Powstanie Warszawskie”. – To szczególny film, bo scenariusz do niego napisało życie. Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, zaprosił mnie do współpracy. Muzykę powierzył Bartoszowi Chajdeckiemu i razem z nim i z wieloma innymi ludźmi stworzyliśmy cały świat audio tego filmu. Film obejrzało w kinach 800 tys. ludzi - to bardzo dużo jak na film dokumentalny. Osiągnęliśmy sukces. Film był pokazywany w całej Europie i na świecie – mówiła.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/pr

Kobiety sukcesu, Kobiety biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 6.05.18

Godzina emisji: 13:15


Zobacz także

Zobacz także