Prof. Kazimierz Kik o kondycji PO
– We Wrocławiu rozpoczyna się powolny proces pękania Platformy Obywatelskiej. Za tą partią ciągnie się pasmo klęsk – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
2016-04-26, 12:22
Posłuchaj
Już sześciu radnych z Dolnego Śląska opuściło szeregi Platformy Obywatelskiej. Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, to powolny koniec tej partii, a jej miejsce zajmie .Nowoczesna.
– .Nowoczesna jest jeszcze bardziej neoliberalną formułą Platformy Obywatelskiej. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do przewartościowań i polaryzacji na polskiej scenie politycznej. Naprzeciw siebie będą stały dwie siły: Nowoczesna oraz Prawo i Sprawiedliwość – utrzymywał prof. Kazimierz Kik.
Komentator odniósł się również do powstania Polskiej Grupy Górniczej, która ma przejąć kopalnie borykającej się z problemami finansowymi Kompanii Węglowej.
– W naszym interesie jest, żeby odradzanie się przemysłu w Polsce zaczęło się od górnictwa i stoczni – mówił politolog, który podkreślał duży potencjał i wielkie tradycje w wymienionych gałęziach gospodarki.
Z prof. Kazimierzem Kikiem rozmawiał Krzysztof Grzybowski.
Polskie Radio 24/dds