X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Swalski. Wspomnienie legendy reportażu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 21:05
Przez całe zawodowe życie był wierny Polskiemu Radiu. Redaktor Jerzy Swalski był autorem ponad 2 tys. audycji. Przygotował wiele dokumentów historycznych i ocalił od zapomnienia legendarnych bohaterów II wojny światowej. Zmarł 28 listopada 2018 roku. W magazynie "Studio Reportażu i Dokumentu przedstawia" wspomnienia jego dziennikarskiego dorobku i prezentacja dwóch reportaży.
Audio
  • 16.12.18 „Studio Reportażu i Dokumentu przedstawia”
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Vladimir Pisarenko/shutterstock

Jerzy Swalski swoją pracę w Polskim Radiu zaczynał w Programie Piątym w Radiu Polonia, któremu służył przez wiele lat. Z pracy został wyrzucony w stanie wojennym. Jednak w 1984 roku wrócił i związał się z redakcją reportażu Programu Czwartego. Od 1995 roku, w Programie Drugim, tworzył wieloletni cykl "Od Lwowa do Londynu".

Był wszechstronnym reportażystą. Pełnił rolę kronikarza wydarzeń spod Monte Cassino, śledził losy bohaterów Powstania Warszawskiego, wiele audycji poświęcił Batalionowi Zośka, a także opowiadał o Żołnierzach Wyklętych w czasach, gdy się o nich nie mówiło.

Uhonorowany Diamentowym Mikrofonem, najwyższą nagrodą przyznawaną wybitnym twórcom Polskiego Radia, oraz medalem 80-lecia rozgłośni.

Zapraszamy do wysłuchania dwóch reportaży Jerzego Swalskiego. Pierwszy z 1989 roku pt. "Żelazna baba z Podlasia", drugi z 1990 roku pt. "Chłopak z Woli".

Audycję "Studio Reportażu i Dokumentu przedstawia" prowadziła Małgorzata Kownacka.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 16.12.2018

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reportaż "Anioł z Podkarpacia" wyróżniony nagrodą specjalną KRRiT

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 21:10
W audycji "Studio Reportażu i Dokumentu przedstawia" zapraszamy do wysłuchania reportażu Adama Bogoryja-Zakrzewskiego "Anioł z Podkarpacia". Praca została zgłoszona przez Polskie Radio 24 i wyróżniona podczas Gali Polskich Reportażystów 2018 nagrodą specjalną KRRiT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2018 według twórców reportaży

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 21:05
W audycji "Sami o Sobie" roczne podsumowanie magazynu, a także rozmowa o historii oraz kulisach pracy Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. 20 grudnia, członkowie studia, będą bowiem obchodzili 20. rocznicę powstania SRiD.
rozwiń zwiń