X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marlena Maląg: musimy inwestować w młodych ludzi, naszą przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 13:18
- Musimy zrobić wszystko, żeby wesprzeć rodziny, młodych ludzi, żebyśmy mieli zastępowalność pokoleń, której dzisiaj nie ma - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej). 
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: PR24/AK

ONZ szacuje, że w 2100 roku Polaków będzie nieco ponad 16 mln. Do tych danych na antenie PR24 odniosła się minister Maląg. 

- To będzie gospodarcza tragedia dla Polski. Dzisiaj walcząc o polskie rodziny, wspomagając je, z tyłu głowy mamy też silną polską gospodarkę i dlatego jest to tak ważne. Już premier Mateusz Morawiecki w strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju kilka lat temu zwrócił na to uwagę - zaznaczyła.    

- Wszystkie dane krzyczą, że musimy wyjść z pułapki demograficznej. Musimy zrobić wszystko, żeby wesprzeć rodziny, młodych ludzi, żebyśmy mieli zastępowalność pokoleń, której dzisiaj nie ma. W optymistycznej wersji zakładamy w strategii demograficznej wskaźnik 2 w 2040 roku, w pesymistycznej - 1,8, ale jest to potężne wyzwanie, ponieważ widzimy, jak ten wskaźnik dzietności w Polsce się kształtuje - wyjaśniła polityk PiS.      

Posłuchaj
10:24 PR24_mp3 2021_09_08-11-19-32.mp3 Marlena Maląg o polityce demograficznej ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Mówimy o trosce o młodych ludzi, aby zapewnić im start, aby podejmowali decyzję o zakładaniu rodziny, trosce o to, by rodziły się dzieci, czyli inwestycja w naszą przyszłość - dodała. 

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej przypomniała o działaniach rządu na rzecz polityki senioralnej. Wymieniła m.in. waloryzację 13. emerytury oraz ustawę podatkową, na mocy której świadczenia emerytalne mają zostać podwyższone o wartość pobieranej od nich zaliczki na podatek.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-emerytura-bez-podatku

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 07.09.2021

Godzina emisji: 

kmp

Czytaj także

Daniel Obajtek: niektórych kole w oczy to, że PKN Orlen się rozwija

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 17:28
- Jeżeli nie zbudujemy potężnego multienergetycznego koncernu, który będzie obracał 200 mld złotych przychodu i szybko inwestował w energetykę, to gospodarka będzie w wielkim problemie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

''Europa w poszukiwaniu przywództwa''. Rozpoczęło się Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 12:15
W Karpaczu wystartowało XXX Forum Ekonomiczne. Podczas Forum został zaprezentowany raport SGH i Forum Ekonomicznego pt. "Reakcja polskiej polityki podatkowej na kryzys związany z pandemią na tle państw Grupy Wyszehradzkiej".
rozwiń zwiń