Warszawa nad Bałtykiem

Mamy tylko jedno morze i powinniśmy o nie szczególnie zadbać. Zanieczyszczenie Bałtyku postępuje i tylko wspólny wysiłek jest w stanie uchronić akwen przed katastrofą ekologiczną.

2014-03-21, 14:20

Warszawa nad Bałtykiem
. Foto: flickr/www.tomlight.pl

Posłuchaj

21.03.14 Małgorzata Izdebska „99 proc. powierzchni naszego kraju stanowi zlewnię Morza Bałtyckiego (…)”
+
Dodaj do playlisty

Na stan ekosystemu Bałtyku mamy wpływ nie tylko przebywając na wybrzeżu. Stąd tak ważne jest budowanie świadomości społecznej w kontekście dbania nie tylko o samo morze, ale także jego dopływy.

Bałtyk – nasze morze

Wszyscy mieszkańcy Polski powinni wiedzieć choć trochę na temat Morza Bałtyckiego. Propagowaniu wiedzy na temat naszego akwenu służy projekt „Bałtyk – nasze morze”.

– 99 proc. powierzchni naszego kraju stanowi zlewnię Morza Bałtyckiego. Oznacza to, że wody obecne na terenie Polski w większości wpadają do Bałtyku. Mamy zatem pośredni i bezpośredni wpływ na ekosystem morza. Warto przypominać Polakom, że jesteśmy państwem leżącym nad morzem i każdy bez względu na miejsce zamieszkania ma na nie wpływ – mówiła w PR24 Małgorzata Izdebska, Fundacja Nasza Ziemia.

Znaczenie środowiska

Często w momencie gdy coś nie dotyczy nas bezpośrednio lub wydaje się odległe, mamy tendencję do bagatelizowania danej sprawy. Stąd tak wielka rola odpowiedniej edukacji.

REKLAMA

–  Przykłady z historii wskazują, że cywilizacje nie dbające o swoje środowisko  upadały. Staramy się pokazać Polakom bogactwo Bałtyku, jego urok. Naszym zdaniem ten, kto pokocha Bałtyk, będzie go chronił – wyjaśniała Gość PR24.

W najbliższą sobotę 22 marca podczas Dnia Wody MPWiK w Warszawie oficjalnie rusza projekt „Bałtyk – nasze morze” Fundacji Nasza Ziemia. Podczas happeningu „Warszawa – miasto nad Bałtykiem” Fundacja będzie przypominać i przekonywać, że nie tylko będąc na wybrzeżu mamy wpływ na stan ekosystemu Morza Bałtyckiego.

PR24/Grzegorz Maj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej