Polska nie dla młodych

Świętując 25-lecie Wolnej Polski warto zastanowić się nad tym, co można jeszcze zrobić, by dalej kształtować nasze życie społeczne, polityczne i gospodarcze.

2014-06-04, 19:40

Polska nie dla młodych
. Foto: flickr/Creative Ignition

Posłuchaj

04.06.14 Mateusz Kędzierski „Polska mentalnie otworzyła się na świat (…)”
+
Dodaj do playlisty

Po transformacji poprawiła się nasza sytuacja gospodarcza, weszliśmy do Unii Europejskiej i jesteśmy członkami NATO. Przy okazji rocznicy wyborów z 4 czerwca dużo mówi się o tym, co zmieniło się w naszym kraju przez ostatnie lata. Jakie wyzwania stoją jeszcze przed Polską?

– Jednym z naszych sukcesów jest uruchomienie energii naszych rodaków, która skanalizowała się przede wszystkim w gospodarce. Poza tym Polska mentalnie otworzyła się na świat. Chętnie kontaktujemy się z innymi narodami. Z tym związana jest również duża emigracja, która wynika z  niestety też z niezadowolenia z zarobków i standardu życia w Polsce – podkreślił Mateusz Kędzierski, Instytut Sobieskiego.

Przyszłość Polski

Podsumowujemy dzisiaj 25-lecie Wolności Polski i patrzymy w przeszłość. Co zostało jeszcze do zrobienia?

– W młodym pokoleniu widać frustrację i niezadowolenie wynikające z obecnej sytuacji w naszym kraju. Nowe projekty najczęściej powstają z rozczarowań i zdrowego pesymizmu, który nie prowadzi do stagnacji. Potrzebny jest optymizm i wiara w to, że Polska rzeczywiście może być wielkim projektem. Wspólne działanie może doprowadzić do wielkich czynów – dodał Mateusz Kędzierski.

REKLAMA

PR24/Paulina Olak

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej