Uniwersytet on-line
Znajomość kilku języków obcych, dyplomy prestiżowych uczelni to niektóre z atutów, które świadczą o atrakcyjności młodego człowieka na rynku pracy. Potrzeba ciągłego podnoszenia kwalifikacji wywołała dynamiczny rozwój edukacji w Internecie.
2014-08-02, 12:48
Posłuchaj
Z powodu natłoku zajęć, braku czasu i konieczności łączenia pracy zawodowej z nauką studenci poszukują nauczania, które będzie elastyczne. Taka jest edukacja internetowa, która kładzie nacisk na indywidualizację i staje się coraz bardziej popularna.
Szybkie i wygodne nauczanie
Wykłady online czy transkrypty prezentacji to tylko niektóre z pomocy naukowych, które stały się szeroko dostępne dzięki zastosowaniu nowych technologii.
- Edukacja internetowa nie jest nową formą nauczania. Na Uniwersytecie Warszawskim od 15 lat wykorzystujemy Internet do tego, by wspomagać nauczanie naszych studentów. Edukacja internetowa może przybierać bardzo różne formy Może służyć jako uzupełnienie do zajęć tradycyjnych. Wykładowcy zamieszczają dodatkowe materiały, prezentacje, ćwiczenia i artykuły, które uzupełnią wiedzę studentów. Istnieje też możliwość realizacji kursów w formie mieszanej czyli łączenia zajęć w sali wykładowej z lekcjami na platformie internetowej w wirtualnej klasie przez dwa tygodnie – powiedziała dr Izabella Bednarczyk, dyr. Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego.
Motywacja i samodyscyplina
Internetowe formy studiowania i samorealizacji stwarzają możliwość szybkiego przygotowania się, a także sprawdzenia swojej wiedzy przed końcowymi egzaminami.
REKLAMA
- Nauka przez Internet wymaga samodyscypliny. Dlatego ważne jest to, by w przypadku pierwszego kursu samouczkowego wybrać sobie odpowiedniego mentora. To gwarantuje, że nie stracimy mobilizacji, a nasza aktywność nie zacznie drastycznie spadać. Studenci po ukończeniu studiów w formie elektronicznej twierdzą, że ta forma jest znacznie trudniejsza od tej tradycyjnej – dodała dr Izabella Bednarczyk.
PR24/Paulina Olak
REKLAMA