Torebka foliowa – wróg środowiska

– Według statystyk, jedna reklamówka służy średnio tylko nieco ponad 20 minut – wskazywał Sławomir Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia. W Dniu Polskiej Niezapominajki ekspert mówił w Polskim Radiu 24 o grzechach naszego społeczeństwa wobec środowiska naturalnego.

2015-05-15, 17:39

Torebka foliowa – wróg środowiska
Zdjęcie ilustracyjne/fot.flickr/djsize

Posłuchaj

15.05.15 Sławomir Brzózek: „Głównym grzechem reklamówek jest to, że są one nietrwałe”.
+
Dodaj do playlisty

Rozkłada się kilkaset lat, a jej przydatność jest niewielka. To charakterystyka popularnej reklamówki. Tylko w Polsce w ciągu jednego roku zużywanych jest kilkanaście miliardów torebek wykonanych ze sztucznego tworzywa. Jednak, jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Sławomir Brzózek, głównym zarzutem wobec „foliówek” – wbrew pozorom – nie jest fakt, że są one wykonywane z mało naturalnych materiałów.

– Głównym grzechem jest to, że są one nietrwałe. Gdyby to były porządne torby, wykonane z tkanego polietylenu, które wytrzymywałyby 400 lat, to nie byłoby bardziej przyjaznej dla środowiska siatki – przekonywał gość Polskiego Radia 24.

15 maja w kraju obchodzony Dzień Polskiej Niezapominajki. Inicjatorem akcji, której celem jest promowanie postaw związanych z ochroną środowiska był dziennikarz Andrzej Zalewski – wieloletni gospodarz audycji „Ekoradio”, emitowanej na antenie radiowej Jedynki.

Polskie Radio 24/mp

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej