Crowdfounding dla naukowców

Crowdfounding to znana i sprawdzona forma finansowania różnorodnych projektów. Mogą skorzystać z niej również naukowcy. O oddolnym wspieraniu badań naukowych mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Mączyński z platformy Scienceship.

2016-10-25, 14:40

Crowdfounding dla naukowców
Zdjęcie ilustracyjne/fot.Glow Images/East News

Posłuchaj

25.10.2016 Crowdfounding dla naukowców. Z Grzegorzem Mączyńskim rozmawia Jakub Kukla
+
Dodaj do playlisty

Kiedy naukowiec nie ma pieniędzy na realizację swojego projektu badawczego, może zdecydować się na crowdfounding.

– Crowdfounding to wspieranie przez internautów finansowo projektów, które ich zainteresowały lub zaintrygowały. Grupa osób wspiera projektodawcę w osiągnięciu przez niego celu poprzez jego finansowanie. Projektodawcy dają najczęściej w zamian jakieś nagrody, często mogą to być nagrody o charakterze partycypacyjnym. W przypadku naukowców to może być na przykład udział w badaniu – mówił Grzegorz Mączyński.

Scienceship to platforma internetowa, gdzie można zgłaszać swoje projekty naukowe, by następnie stały się one przedmiotem crowdfoundingu.  

"

Grzegorz Mączyński Crowdfounding to wspieranie przez internautów finansowo projektów, które ich zainteresowały lub zaintrygowały.

– Ułatwiamy dotarcie do jak największej grupy odbiorców. Naukowiec ma dzięki temu szansę pokazać się – podkreślał gość Polskiego Radia 24.

REKLAMA

O szczegółach w całej audycji.

Z Grzegorzem Mączyńskim rozmawiał Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds

_____________________

REKLAMA

Data emisji: 25.10.2016

Godzina emisji: 14.18


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej