Crowdfounding dla naukowców
Crowdfounding to znana i sprawdzona forma finansowania różnorodnych projektów. Mogą skorzystać z niej również naukowcy. O oddolnym wspieraniu badań naukowych mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Mączyński z platformy Scienceship.
2016-10-25, 14:40
Posłuchaj
Kiedy naukowiec nie ma pieniędzy na realizację swojego projektu badawczego, może zdecydować się na crowdfounding.
– Crowdfounding to wspieranie przez internautów finansowo projektów, które ich zainteresowały lub zaintrygowały. Grupa osób wspiera projektodawcę w osiągnięciu przez niego celu poprzez jego finansowanie. Projektodawcy dają najczęściej w zamian jakieś nagrody, często mogą to być nagrody o charakterze partycypacyjnym. W przypadku naukowców to może być na przykład udział w badaniu – mówił Grzegorz Mączyński.
Scienceship to platforma internetowa, gdzie można zgłaszać swoje projekty naukowe, by następnie stały się one przedmiotem crowdfoundingu.
Grzegorz Mączyński Crowdfounding to wspieranie przez internautów finansowo projektów, które ich zainteresowały lub zaintrygowały.
– Ułatwiamy dotarcie do jak największej grupy odbiorców. Naukowiec ma dzięki temu szansę pokazać się – podkreślał gość Polskiego Radia 24.
REKLAMA
O szczegółach w całej audycji.
Z Grzegorzem Mączyńskim rozmawiał Jakub Kukla.
Polskie Radio 24/dds
_____________________
REKLAMA
Data emisji: 25.10.2016
Godzina emisji: 14.18
REKLAMA