Rodzinny bagaż

Temat dotyczy każdego z nas, choć niewielu potrafi zauważyć, że to właśnie jest przyczyna wielu naszych problemów. Mowa o rodzinnym bagażu, który dostajemy na barki, czasem niepostrzeżenie, i dźwigamy potem przez życie. O nim w audycji Interakcje w rozmowie z dr Aleksandrą Piotrowską z Wydziału Pedagogicznego UW i dr Ewą Milewską z Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW.

2016-09-13, 08:26

Rodzinny bagaż
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: flickr/MarioWageman

Posłuchaj

13.09.16 24 Interakcje. Goście: dr Ewa Milewska z Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, dr Aleksandra Piotrowska z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego
+
Dodaj do playlisty

Taki rodzinny bagaż, przekazany nam przez rodziców, czasem jest słodki, bo dostajemy od rodziców siłę, świadomość tego, że jesteśmy bezgranicznie kochani, możemy potem w amerykańskim stylu zdobywać świat.  Ale bywa też, że w dzieciństwie zobaczyliśmy zbyt dużo, wspierano nas za mało i teraz w dorosłym życiu nasz kręgosłup jest niewystarczająco silny, by nas unieść. Najczęściej pewnie ten bagaż to jest mieszanka słodko-gorzka, a kluczowe w tym wszystkim jest poznać siebie, może zaakceptować, może uleczyć rany, może przebaczyć?

Kiedy rodzinny bagaż szkodzi a kiedy kształtuje? Czy tych patologicznych obciążeń da się uniknąć? A jeśli nie, to kiedy zacząć się z nich "leczyć"? Jak – z pozycji rodzica – rozpoznać w sobie to, co niekorzystne i nie obarczać tym dzieci? O to pytaliśmy gości programu Interakcje.

Gospodarzem audycji Agnieszka Furtak-Bilnik.

Polskie Radio 24/pj

REKLAMA

___________________

Data emisji: 12.09.2016

Godzina emisji: 23.10

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej