X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Andrzej Duda w Nowym Jorku. Ekspert: relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 20:11
- Częstotliwość spotkań polsko-amerykańskich jest bardzo duża, intensywność jeżeli chodzi o podpisywane dokumenty - też i nie są to spotkania tylko kurtuazyjne - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski. Skomentował w ten sposób zbliżające się spotkanie Andrzej Duda-Donald Trump w Nowym Jorku, które będzie miało miejsce w związku z posiedzeniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Audio
  • 21.09.19 "Świat w powiększeniu": wizyta Andrzeja Dudy w USA
Andrzej Duda na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku w 2018 roku
Andrzej Duda na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku w 2018 rokuFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Nigdy nie było takiej dynamiki relacji polsko-amerykańskich, żeby 9-krotnie w ciągu 3 lat spotykali się prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych - mówił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Prezydent A. Duda i prezydent D. Trump z małżonkami 1200 PAP.jpg
Krzysztof Szczerski: prezydent chce jak najszybciej mieć zamknięte konkretne sprawy

Wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA związaną ze Zgromadzeniem Ogólnym ONZ oraz planowane w Nowym Jorku spotkanie głów państw Polski i Ameryki komentował w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

M. Piotrowski: relacje polsko-amerykańskie bardzo dobre

- Częstotliwość jest bardzo duża, intensywność jeżeli chodzi o podpisywane dokumenty - też. Nie są to spotkania tylko kurtuazyjne, nie wynika to tylko z tego, że prezydenci mają dobre relacje, faktycznie relacje między państwami są zacieśniane, dokumenty potwierdzają, że sięga to gdzieś dalej, niż tylko sympatie polityczne czy obyczajowe - stwierdził Mateusz Piotrowski.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Biały Dom oficjalnie potwierdził spotkanie prezydentów Polski i USA

Podczas wizyty Andrzeja Dudy w Nowym Jorku ma dojść także do podpisania ważnej deklaracji o współpracy wojskowej. -  Punktem wyjścia jest deklaracja sprzed roku, z września, kiedy prezydent Duda był w Białym Domu i tam z prezydentem Trumpem podpisywali pierwszą z serii deklaracji zacieśniających współpracę m.in. w obszarze bezpieczeństwa. Kolejna, to ta czerwcowa, na mocy której ustalono, że do Polski zostanie skierowany dodatkowy tysiąc amerykańskich żołnierzy. I ta właśnie, trzecia deklaracja, którą - miejmy nadzieję - uda się w poniedziałek podpisać, będzie ustalała szczegóły co do obecności tych dodatkowych jednostek w Polsce - podkreślił ekspert.

Audycję "Świat w powiększeniu" prowadził Bogumił Husejnow.

***

Data emisji: 21.09.2019

Godzina emisji: 19:44

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska wybrana na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 21:11
Zgromadzenie Ogólne wybrało w piątek Polskę na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. W grupie państw Europy Wschodniej zastąpiła Ukrainę. W tajnym głosowaniu Polskę poparło 190 państw; wymaganych było 127 głosów, dwie delegacje wstrzymały się od głosu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Bolton stracił posadę. Donald Trump zwolnił doradcę ds. bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 20:20
Prezydent USA Donald Trump poinformował we wtorek na Twitterze, że zażądał dymisji od swojego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, a ten ją złożył. Dodał, że "mocno nie zgadzał się" z Johnem Boltonem w wielu kwestiach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mike Pompeo: dymisja Johna Boltona nie wpłynie na politykę zagraniczną USA

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 21:24
Prezydent ma prawo dobierać współpracowników - tak sekretarz stanu Mike Pompeo skomentował dymisję doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Trumpa Johna Boltona. Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślił, że polityka zagraniczna USA się nie zmieni.
rozwiń zwiń